×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


EADS PZL Okęcie jako Airbus MilitaryEADS PZL "Warszawa-Okęcie" S.A., najstarszy producent samolotów w Polsce, należący do koncernu Airbus Military, będzie prowadził działalność posługując się marką Airbus Military. Decyzja o tej zmianie podyktowana jest rosnącą rolą zakładów EADS PZL w strukturach Airbusa i ma przyczynić się do wsparcia planów rozwoju  firmy oraz eksportu.

Wraz z przyjęciem  globalnej marki - Airbus Military warszawskie przedsiębiorstwo będzie używać nowe logo, które zawiera historyczną nazwę EADS PZL Warszawa-Okęcie.Zmiana nazwy EADS PZL Warszawa-Okęcie wskazuje na silne zaangażowanie Airbus Military na polskim rynku. Dzięki posługiwaniu się marką Airbus Military przez zakłady EADS PZL "Warszawa-Okęcie" S.A. działania marketingowe i komercyjne przedsiębiorstwa będą zsynchronizowane i spójne z działaniami macierzystej firmy. Ponadto przedsiębiorstwo działając pod globalną marką odniesie korzyści w zakresie eksportu i konkurencyjności rynkowej. Wszystkie nowe produkty i usługi będą oferowane na rynku pod nową marką.

Airbus Military Polska

Przedsiębiorstwo PZL Warszawa-Okęcie zostało przejęte przez Airbus Military (wcześniej EADS Casa) w 2001 r. Posiada dwa zakłady produkcyjne w Warszawie i Mielcu, które zatrudniają   ponad 500 pracowników. Działalność zakładów obejmuje zarówno konstruowanie i produkcję małych samolotów szkoleniowych, jak i produkcję podzespołów do modeli pasażersko-transportowych Airbus Military CN235 i C295, a także produkcję wyposażenia dla kilku komercyjnych modeli Airbusa. Zakład w Mielcu prowadzi działalność w zakresie usług agrolotniczych oraz serwisowania samolotów, w tym również samolotu Casa C295.

Piotr Bożyk
Fot. EADS PZLKomentowanie tego wątku zostało wyłączone.

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie