×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kuwejt: Lotnisko w środku pustyniPowstanie na środku arabskiej pustyni już za rok. Koszt jego budowy wyniesie 740 mln dolarów. Będzie jednym z najbardziej nowoczesnych i ekologicznych lotnisk świata.
 

Wizja stworzona przez architekta Normana Fostera dotyczy Kuwait International Airport, a właściwie jego nowej części. Lotnisko będzie podzielone na trzy terminale, wyglądem przypominające skrzydła ptaka.Każdy z nich o długości 1200 metrów będzie łączył się w postaci atrium centralnego wysokiego na 25 metrów. Imponujące wrażenie robią również wnętrza zaprojektowane przez architekta. W samym środku znajdować się będzie oaza – z licznymi wodospadami, basenami oraz roślinnością.Dach kształtem ma przypominać ogromny baldachim. Pokryty panelami słonecznymi, które mają generować energię czerpaną ze słońca i zapewnić zmniejszenie zużycia prądu. Dzięki temu stanie się jednym z najbardziej, jeśli nie najbardziej ekologicznym lotniskiem świata.
 


Port będzie podzielony na trzy poziomy: część przylotów, odlotów i odbioru bagażu.Szacowana wartość projektu to 740 mln dolarów. Nowe budynki będą częścią  międzynarodowego lotniska w Kuwejcie. Pomiędzy obiektami zostanie stworzony tunel, zapewniający możliwość szybkiego przemieszczania się.

Władze lotniska liczą, że nowa budowla pozwoli zwiększyć przepustowość portu prawie czterokrotnie. Z dotychczasowych 13 mln do 50 mln pasażerów rocznie.


Justyna Żyła
fot. Foster + PartnersKomentowanie tego wątku zostało wyłączone.

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie