Pyrzowice ponownie otwarte

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
13 marca 2013 17:14
5 komentarzy
Reklama

Port lotniczy w Pyrzowicach już działa. Boeing 737-800 czeskiej linii Smartwings, który wczoraj (12.03) wypadł z pasa startowego katowickiego lotniska, został usunięty i możliwe było wznowienie lotów.

Wczoraj ok. godziny 19:00 Boeing należący do Smartwings, a obsługujący połączenie dla właściciela tej firmy, linii Travel Service, wyjechał poza próg drogi startowej 09 po lądowaniu w trudnych warunkach po rejsie z Sharm el Sheikh. Dopiero dziś możliwe było usunięcie maszyny. Przez niemal dobę lotnisko było zamknięte dla ruchu, a większość lotów zostało przekierowanych do Krakowa.

W incydencie nikomu nic się nie stało. Na pokładzie było 179 pasażerów i 6 członków załogi. Samolot był podnoszony za pomocą specjalnych poduszek powietrznych - była to szybsza i bezpieczniejsza metoda niż wykorzystywanie dźwigu.

Jak poinformował port lotniczy poprzez swój profil w portalu społecznościowym Facebook, pierwszymi rejsami, które odbędą się z Pyrzowic będą loty Ryanaira do Dublina oraz Lufthansy do Frankfurtu. Opóźnione rejsy Wizz Aira z Rzymu-Ciampino oraz Torp, a także odloty do Paryża-Beauvais oraz Cork zostaną obsłużone w Krakowie.

Katowickie lotnisko przewiduje, że pozostałe dzisiejsze rejsy odbędą się bez utrudnień. Dziś jeszcze powinny odbyć się następujące połączenia: Wizz Aira do Dortmundu, Doncaster-Sheffield i Kijowa, Ryanaira do Manchesteru i Londynu-Stansted, LOT-u do Warszawy i Monachium oraz Lufthansy do Frankfurtu. Również przyloty powinny odbyć się zgodnie z planem.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
ktw 2013-03-14 17:13   
ktw - Profil ktw
gosc_544ab: a niby ten v-ce minister to ten, którego syn zamordował? A potem wrzucił do zbiornika w Rybniku?
gosc_b8c1e 2013-03-14 09:30   
gosc_b8c1e - Profil gosc_b8c1e
Droga startowa w EPKT nie jest w idealnym stanie ale to nie to było przyczyną a by na odcinku 2800 nie zatrzymać samolotu. Współczynniki hamowania były słaby, załoga nie pierwszy raz na lotnisku. Pewnie jak zawsze w takich sytuacjach wiele rzeczy wpłynęło na całą sprawą. Brawo dla EPKT za szybkie usunięcie samolotu i skierowanie go wprost do hangaru. Czas od zdarzenia do zakończenia akcji 22 godziny robi wrażenie.
gosc_544ab 2013-03-13 22:16   
gosc_544ab - Profil gosc_544ab
Tymi notamami powinna się zainteresować Komisja Badania Wypadków Lotniczych. W latach 2007-2008 fałszowano dane wytrzymałościowe drogi startowej dla wymogów ULC. O tym wiedział v-ce Minister Infrastruktury odpowiedzialny za lotnictwo. I co , i nic.!!!!!!!!!!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama