Wrocław: Niewielki wzrost w lutym

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
07 marca 2013 07:08
32 komentarzy
Reklama

W lutym w porcie lotniczym Wrocław odprawionych zostało 106 880 pasażerów. To o 1,4% więcej niż w lutym w 2012 roku.


- Początek roku wygląda we Wrocławiu stabilnie. Poziom operacji zrealizowanych w poszczególnych sektorach zbliżony jest do ubiegłorocznego, przy czym na szczególną uwagę zasługuje wysoki wzrost sektora biznes. To dobra prognoza na kolejne miesiące - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Największy wzrost zanotowany został w sektorze sieciowych połączeń międzynarodowych. Do Kopenhagi, Monachium, Dusseldorfu i Frankfurtu odprawiono o 13,4% podróżnych więcej niż rok temu.

- To efekt dwukrotnie większej liczby operacji realizowanych przez linie SAS do Kopenhagi, ale też lepszego wypełnienia samolotów na trasach do Niemiec - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław. - Luty potwierdził, że sektor połączeń biznesowych rozwija się we Wrocławiu stabilnie, nawet pomimo spowolnienia gospodarczego.

Od początku roku przez wrocławskie lotnisko przewinęło się 219 846 podróżnych. Stanowi to 1% wzrost w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku.

Anna Żuchlińska
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_4a74f 2013-03-13 12:53   
gosc_4a74f - Profil gosc_4a74f
@gosc_b6a1e: Zaraz, zaraz!
CL nocami? Z pełnym okablowaniem nie wyobrażam sobie tego. Rozumiem odcinkowo, ale wtedy złączki i większa szansa na wpadkę w końcowym efekcie... Odnośnie przyziemia, to wydaje mi się, że kiedyś były plany na parę rapid-exit/entry przy końcach pasa. Nie jest to chyba wymóg dla CAT II. Ale nie wiem do końca.
Odnośnie płyty jest tam tylko jedno stanowisko, co powodowało "korki" rano kolo 6 (CPH, WAW, STN)
gosc_bcb03 2013-03-13 10:15   
gosc_bcb03 - Profil gosc_bcb03
Sukcesy w znacznej mierze oparte na dofinansowaniu lotów nie odzwierciedlają możliwości i potencjału regionu - wystarczy więcej kasy i OSTATNI BĘDĄ PIERWSZYMI ... więc o zwijaniu lotnisk nie ma mowy, a jeszcze przybędą nowe w Gdyni i Radomiu - rozwój WRO bardzo wskazany.
gosc_b6a1e 2013-03-13 10:10   
gosc_b6a1e - Profil gosc_b6a1e
Kontrakt na CAT II już dawno realizowany-powinien być jeszcze w tym roku. Dłuższy pas zbędny. CL to wymóg CAT II, ale nocami stopniowo można załatwić, bardziej strefa przyziemienia ingeruje w drogę startową. Hangary to ciekawa opcja(zwłaszcza przy bazie FR). Płytę do odladzania niedawno uruchomili, więc po co więcej. Linia kolejowa- port zrobił swoje(jest podziemna stacja) pora na kolej, ale ci zaśpiewali za 4 km zwykłej linii przez poza 150 mln zł.Przy 2 mln ruchu to i tak słabo opłacalna inwestycja-już lepiej by zwiększyli częstotliwość 406 albo puścili nową pospieszną linię autobusową.Przy 3 mln ruchu warto pomyśleć o linii kolejowej.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama