×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: Niewielki wzrost w lutym
W lutym w porcie lotniczym Wrocław odprawionych zostało 106 880 pasażerów. To o 1,4% więcej niż w lutym w 2012 roku.


- Początek roku wygląda we Wrocławiu stabilnie. Poziom operacji zrealizowanych w poszczególnych sektorach zbliżony jest do ubiegłorocznego, przy czym na szczególną uwagę zasługuje wysoki wzrost sektora biznes. To dobra prognoza na kolejne miesiące - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Największy wzrost zanotowany został w sektorze sieciowych połączeń międzynarodowych. Do Kopenhagi, Monachium, Dusseldorfu i Frankfurtu odprawiono o 13,4% podróżnych więcej niż rok temu.

- To efekt dwukrotnie większej liczby operacji realizowanych przez linie SAS do Kopenhagi, ale też lepszego wypełnienia samolotów na trasach do Niemiec - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław. - Luty potwierdził, że sektor połączeń biznesowych rozwija się we Wrocławiu stabilnie, nawet pomimo spowolnienia gospodarczego.

Od początku roku przez wrocławskie lotnisko przewinęło się 219 846 podróżnych. Stanowi to 1% wzrost w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku.

Anna Żuchlińskagość_6ef1b - Profil
gość_6ef1b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie