Styczniowe statystyki Lublina

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
06 lutego 2013 16:40
29 komentarzy
Reklama

W styczniu w porcie lotniczym Lublin odprawionych zostało 11 130 pasażerów. W ubiegłym miesiącu lubelskie lotnisko obsłużyło w sumie 51 operacji lotniczych, z czego Ryanair wykonał ich 22, a Wizz Air - 18.


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
tomic 2013-02-07 10:07   
tomic - Profil tomic
goluz: Fakt, że inne porty regionalne po 1.5 miesiąca również nie miały połączenia z hubami, nie czyni nikogo szczęśliwszym, a może być co najwyżej usprawiedliwieniem. Jestem zwolennikiem lotniska w Lublinie jako ważnej inwestycji dla regionu, bo jedyna alternatywna inwestycja komunikacyjna - droga ekspresowa do Warszawy - została odsunięta na czas nieokreślony. Ale nie mogę być zadowolony z obecnej formy lotniska, bo połączenia dla emigrantów i chartery do ciepłych krajów nie przyciągną nowych inwestorów. Zyski w postaci Anglików przyjeżdżających na wieczory kawalerskie czy leczenie zębów tudzież naszych emigrantów przylatujących na Święta prosto do LUZ a nie przez RZE/WAW/KRK/WMI są niewspółmierne do poniesionych kosztów budowy i utrzymania lotniska. Nie można być zadowolonym z działania zarządu, który już od roku zapowiadał, że już zaraz zaraz z Lublina będzie połączenie z hubem a tu wielkimi krokami zbliża się sezon letni i ani widu ani słychu. Oczywiście 48 pax biznesowych z pewnością przysłużyło się regionowi, ale tylko połączenie z hubem jest w stanie faktycznie przyciągnąć znaczącą liczbę inwestorów.
gosc_001c4 2013-02-07 08:38   
gosc_001c4 - Profil gosc_001c4
22 18=40
Pozostałe operacje to awionetki ?
goluz 2013-02-07 00:48   
goluz - Profil goluz
tomic: 48 PAX któe przyleciało w jednym miesiącu prywatnymi bizjetami wg. Ciebie nie przysłużyło się regionowi? Z hubem to spokojnie, czy któryś z regionalnych portów miał takowe połączenie po 1,5 miesiąca działalności na wolnym rynku?Może mi przypomnisz? Czy jest jakiś regionalny polski port na którym Ryan nie odprawia większości pasażerów na kierunkach emigracyjnych? Czy pracownicy i pieniądze są wożone tylko w jedną stronę wg. Ciebie? Czy lepiej żeby statystyczny lubelak latał z WAW, WMI,KRK,RZE i tam zostawiał swoje pieniądze na dojazd,parkingi,jedzenie etc? Pewnie dla tych portów to lepiej, dla lubelskiego wręcz przeciwnie. Czekam na odpowiedzi- sensowne. I pytanie na koniec: skąd jesteś tomic?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama