×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Izmir (ADB)


Adnan Menderes Airport
Lotnisko Adnan Menderes znajduje się ok. 18 km na południowy-zachód od centrum Izmiru, w przemysłowej dzielnicy Gaziemir. W 2009 port obsłużył ponad 6,2 miliona pasażerów w ruchu krajowym i międzynarodowym, co daje mu 4 miejsce wśród lotnisk tureckich. W ofercie połączeń regularnych do Europy znajdują się m.in. liczne rejsy do Niemiec (Lufthansa, SunExpress). W sezonie letnim port obsługuje dodatkowo kilkadziesiąt połączeń czarterowych. Port posiada dwa terminale położone obok siebie: krajowy i międzynarodowy. UWAGA: ceny napoi i jedzenia w lotniskowych kawiarniach są bardzo wysokie! Kawa i zwykła kanpaka to wydatek rzędu 10-12 EUR.

  • Okazje z Polski na lotnisko Izmir (ADB)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Izmir


Jak dojechać na lotnisko Izmir?


Samochodem:
Lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem drogą szybkiego ruchu.

Kolej/Metro:
Przy lotnisku znajduje się stacja kolejowa Adnan Menderes, na której zatrzymują się pociągi regionalne kursujące w kierunku Izmiru (Basmane) oraz miast: Ödemiş, Tire, Söke, Aydın i Nazilli. Przejazd do centrum Izmiru zajmuje ok. 20 minut i kosztuje 2TL. Ze stacji mozna także dojechać bezpośrednio do Selçuk, obok którego znajdują się ruiny Efezu (ok. 55 minut, 5TL).

Autobusem:
Połączenie między lotniskiem i centrum miasta, a także jego poszczególnymi dzielnicami zapewniają autobusy miejskie (linia 200, 202, 204) i autobusy lotniskowe Havaş (bilet: 10TL). Przejazd do centrum, w zależności od trasy, zajmuje od 30 do 60 minut.

Taxi:
Kurs z/na lotnisko kosztuje co najmniej 20 euro (40TL).

Wypożycz auto na lotnisku IzmirPołączenia z tego lotniskaZalety: Duże, przestronne ,czyste. Po wylądowaniu byliśmy bardzo miło zaskoczeni.
Wady: -
10

/10

13/03/2012 18:58,  
Mariusz
Mariusz
Zalety: Stosunkowo duże i bardzo czyste lotnisko. Łatwość porusznia się, ze względu na czytelne oznaczenia. Pomocny personel. Dobre połączenie z centrum miasta. Na stacji kolejowej połączonej z lotniskiem za 6.5TL kupujemy bilet (3 przejazdy) następnie ze stacji przesiadkowej możemy dotrzeć metrem do dowolnego punktu miasta - czas podróży do centrum około 20 minut.
Wady: Brak
8

/10

16/03/2011 22:02,  

Powiązane wiadomości


Brak powiązanych wiadomości o Izmir

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie