×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


ETS nielegalny w Stanach Zjednoczonych
Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama podpisał ustawę, która umożliwia zakazać amerykańskim przewoźnikom udziału w kontrowersyjnym Schemacie Handlu Emisjami Unii Europejskiej (ETS). Dwa tygodnie temu Komisja Europejska zawiesiła program, ale planuje do niego wrócić w 2013 r.

Ostateczna decyzja co do tego, czy amerykańskie linie lotnicze będą mogły legalnie uczestniczyć w ETS-ie należy do Departamentu Transportu. Komentatorzy oczekują, że zakaz zostanie wydany, co powinno dać Stanom Zjednoczonym lepszą pozycję w negocjacjach w przyszłości.

ETS to program, zgodnie z którym wszyscy przewoźnicy latający do, z i wewnątrz Europy muszą wykupywać zezwolenia na emisję gazów cieplarnianych. Podmioty spoza UE krytykują schemat, bo zgodnie z nim zezwolenie musi obejmować całą trasę lotu, a nie tylko jej fragment w przestrzeni powietrznej UE. O szczegółach sporu związanego z ETS-em pisaliśmy w Raporcie Pasazer.com

Nowa amerykańska ustawa, pochwalona przez stowarzyszenie przewoźników Airlines For America (A4A), daje amerykańskiemu Departamentowi Transportu również możliwość wprowadzenia niesprecyzowanych przepisów, które będą chroniły przed szkodami wynikającymi z ETS-u.

Dominik Sipińskigość_2e5b3 - Profil
gość_2e5b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie