Virgin America wchodzi na giełdę

28 lipca 2014 21:04
1 komentarz
Reklama
Virgin America, amerykański przewoźnik niskokosztowy, wchodzi na giełdę. Spółka w 22 proc. należąca do grupy sir Richarda Bransona ogłosiła pierwotną ofertę publiczną. To kolejna oznaka optymizmu powracającego na amerykański rynek lotniczy - ocenia agencja Reuters.

Choć Virgin America są uważane za jedne z najlepszych linii lotniczych w Stanach Zjednoczonych, dopiero w ubiegłym roku po raz pierwszy wypracowały zysk. Przewoźnik, który powstał w 2007 r., w 2013 r. zarobił netto 10,5 mln dolarów przy przychodach wynoszących ponad 1,4 mld dolarów.

Spółka nie ujawniła, ile akcji udostępni w IPO ani na którym parkiecie zadebiutuje.

Według agencji Reuters przychód ze sprzedaży akcji może sięgnąć co najmniej 115 mln dolarów. Taką wartość Virgin America podało w dokumentach rejestracyjnych, ale rzeczywista oferta może być znacznie większa.

Ofertę przygotowują Barclays i Deutsche Bank Securities.

Głównym udziałowcem Virgin America (76,1 proc.) jest spółka VAI Partners, kontrolowana przez fundusz hedgingowy Cyrus Capital Partners. Sir Branson i jego Virgin Group zgodnie z amerykańskim prawem nie mogą posiadać więcej niż 25 proc. udziałów w linii lotniczej zarejestrowanej w Stanach Zjednoczonych - dotyczy to wszystkich inwestorów zagranicznych.

Dominik Sipinski

Ostatnie komentarze

mietek 2014-07-29 09:20   
mietek - Profil mietek
Leciałem nimi na trasie LAX-SFO-LAX i powiem szczerze, że bardzo fajna linia. A320 wyposażony w IFE co było dużym zaskoczeniem, a bilety w dobrych cenach.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy