×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Virgin America wchodzi na giełdęVirgin America, amerykański przewoźnik niskokosztowy, wchodzi na giełdę. Spółka w 22 proc. należąca do grupy sir Richarda Bransona ogłosiła pierwotną ofertę publiczną. To kolejna oznaka optymizmu powracającego na amerykański rynek lotniczy - ocenia agencja Reuters. 

Choć Virgin America są uważane za jedne z najlepszych linii lotniczych w Stanach Zjednoczonych, dopiero w ubiegłym roku po raz pierwszy wypracowały zysk. Przewoźnik, który powstał w 2007 r., w 2013 r. zarobił netto 10,5 mln dolarów przy przychodach wynoszących ponad 1,4 mld dolarów. 

Spółka nie ujawniła, ile akcji udostępni w IPO ani na którym parkiecie zadebiutuje. 

Według agencji Reuters przychód ze sprzedaży akcji może sięgnąć co najmniej 115 mln dolarów. Taką wartość Virgin America podało w dokumentach rejestracyjnych, ale rzeczywista oferta może być znacznie większa. 

Ofertę przygotowują Barclays i Deutsche Bank Securities. 

Głównym udziałowcem Virgin America (76,1 proc.) jest spółka VAI Partners, kontrolowana przez fundusz hedgingowy Cyrus Capital Partners. Sir Branson i jego Virgin Group zgodnie z amerykańskim prawem nie mogą posiadać więcej niż 25 proc. udziałów w linii lotniczej zarejestrowanej w Stanach Zjednoczonych - dotyczy to wszystkich inwestorów zagranicznych.

Dominik Sipinskigość_5411e - Profil
gość_5411e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie