×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT oficjalnie przejmuje DreamlineraW trakcie uroczystej gali w Everett Polskie Linie Lotnicze LOT oficjalnie przejęły pierwszego Boeinga 787 Dreamliner. Marcin Piróg, prezes linii, otrzymał symboliczne kluczyki do samolotu od Johna Wojicka, wiceprezesa Boeinga ds. sprzedaży.W trakcie uroczystości, która odbyła się w budynku Future of Flight położonym przy lotnisku Boeinga w Everett, Piróg, Wojick oraz John Griffiths, dyrektor programu Trent 1000 Rolls-Royce'a, podpisali akt przejęcia samolotu przez polskiego przewoźnika. Tym samym LOT stał się ósmą linią lotniczą na świecie, która jest użytkownikiem najnowszego modelu Boeinga. 

Piróg w swojej przemowie podziękował negocjatorom ze strony LOT-u i Boeinga oraz poprzednim prezesom przewoźnika, którzy podjęli decyzję o zakupie tego właśnie samolotu. Jak podkreślił prezes narodowej linii, wybór okazał się trafny, bo konkurencyjny Airbus A350 rozpocznie komercyjne loty dopiero za kilka lat.

Po przemowach, a przed rozpoczęciem uroczystej kolacji zasłony na jednej za ścian budynku uniosły się, odsłaniając pięknie oświetlonego LOT-owskiego Dreamlinera. Marcin Piróg przekazał przedstawicielom Boeinga i Rolls Royce'a, który produkuje napędzające polskie Dreamlinery silniki Trent 1000, wykonane z bursztynu modele samolotu RWD-5. Tą maszyną w 1933 r. Stanisław Skarżynski jako pierwszy Polak przeleciał Atlantyk.

LOT jest pierwszym europejskim przewoźnikiem, który otrzymuje Boeinga 787 Dreamliner. Pierwsza maszyna o znakach rejestracyjnych SP-LRA wystartuje z Everett w środę (14.11) i wyląduje w Warszawie dzień później o godzinie 10:30. LOT łącznie zamówił osiem Dreamlinerów w wersji 787-8. 

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipiński


Reklama


Booking.com
gość_c5c86 - Profil
gość_c5c86
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie