×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Trzecie lotnisko w Stambule w 2016 r.
Trzecie lotnisko w Stambule, największym mieście Turcji, może rozpocząć działalność już w 2016 r. W pierwszej fazie port lotniczy ma mieć przepustowość aż 100 mln pasażerów rocznie. 

Nowe lotnisko ma być główną bazą dla linii Turkish Airlines. Będzie posiadać pięć dróg startowych. Na 2023 r. zaplanowano już rozbudowę portu, która zwiększy jego przepustowość do 150 mln pasażerów rocznie. Na budowę nowego hubu od co najmniej roku naciskał turecki narodowy przewoźnik, którego dynamiczny rozwój może niedługo zostać ograniczony brakiem przepustowości portu im. Ataturka.

Według przedstawicieli Turkish Ailines, cytowanych przez "Air Transport World", rząd z Ankary chce, by nowe lotnisko było nie tylko hubem dla narodowego przewoźnika, ale i ważnym portem przesiadkowym dla innych przewoźników łączących Azję z Europą.

Nie ujawniono kosztów budowy nowego portu lotniczego. Ma to być jednak jedna z większych prywatnych inwestycji w historii Turcji. 

Dominik Sipińskigość_a360b - Profil
gość_a360b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie