×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Remont drogi startowej w BydgoszczyDziś (5.09) lotnisko w Bydgoszczy podpisało umowę z firmą Skanska, która wygrała przetarg na remont nawierzchni drogi startowej. Prace na drodze startowej rozpoczną się 6 września i potrwają ok. 2 miesiące.

W Porcie Lotniczym Bydgoszcz natężenie ruchu samolotów sukcesywnie wzrasta. Remont nawierzchni drogi startowej jest ważną inwestycją, która jest konieczna dla zachowania bezpieczeństwa wykonywania operacji lotniczych. Dzięki temu, że prace odbywać się będą „pod ruchem”, utrudnienia dla pasażerów związane z realizacją lotów potrwają maksymalnie dwa tygodnie – mówi Tomasz Moraczewski, prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz. 

Remont obejmie ponad 30-letnią nawierzchnię betonową oraz bitumiczną drogi startowej o długości 2,5 km i szerokości 60 m. Prace wykonywane będą poza okresami ruchu lotniczego, w godzinach nocnych i porannych. Pozwoli to lotnisku realizować połączeń regularnych i czarterowych zgodnie z rozkładem lotów. 


Przedstawiciele lotniska oraz ekipa portalu Pasazer.com na drodze startowej w Bydgoszczy

 - Remont nawierzchni bitumicznej drogi startowej będzie polegał na wymianie warstwy ścieralnej, naprawie spękań oraz wzmocnieniu całości nawierzchni geosyntetykami. W części betonowej będziemy musieli dokonać naprawy istniejących spękań nawierzchni, wymienić 100% szczelin dylatacyjnych i naprawić wykruszenia powierzchni płyt betonowych – powiedział Marek Antoniak, kierownik projektu z firmy Skanska. 

W dniach 10-24 września 2012 mogą wystąpić utrudnienia w realizacji połączeń lotniczych na trasie Bydgoszcz-Warszawa-Bydgoszcz. Pasażerowie PLL LOT będą na bieżąco informowani przez przewoźnika o wszelkich zmianach w realizacji tych połączeń. 

Zgodnie z podpisaną umową kwota inwestycji wyniesie ok. 9 mln zł i będzie współfinansowana ze środków unijnych. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu "Zintegrowany Projekt inwestycyjny rozwoju funkcji Portu Lotniczego w Bydgoszczy w ramach węzła komunikacyjnego aglomeracji bydgosko-toruńskiej", wchodzącego w zakres Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2007-2013. 

Po zakończeniu remontu drogi startowej Port Lotniczy Bydgoszcz przystąpi do prac związanych ze zwiększeniem powierzchni dla pasażerów w terminalu lotniska. Ta inwestycja ta powinna być ukończona na początku sezonu letniego 2013. 

Skanska od wielu lat modernizuje i remontuje lotniska na terenie całej Polski. Firma realizowała inwestycje m.in. na lotniskach w Gdańsku, Warszawie, Poznaniu i Rzeszowie.

Tomasz Wyszyński
Fot. Pasazer.comgość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie