Bydgoszcz: Poznaliśmy oferty w przetargu na obsługę połączeń lotniczych

19 lutego 2024 09:30
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego opublikował oferty złożone w przetargu na promocję województwa w liniach lotniczych i zagranicznych połączeniach z bydgoskiego lotniska.
Reklama
Rozstrzygnięcie przetargu w praktyce oznacza wybór przewoźnika lotniczego, który będzie realizował połączenia z bydgoskiego lotniska. Złożona została jedna oferta należąca do konsorcjum Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz linii lotniczej Ryanair. Została ona wyceniona na kwotę 33,3 mln złotych.

Irlandzki przewoźnik w ramach nowej umowy miałby obsługiwać co najmniej cztery kierunki przez okres kolejnych 45 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Należy się spodziewać, że z Bydgoszczy, podobnie jak ma to miejsce obecnie, będzie można polecieć do brytyjskich portów lotniczych w:
  • Birmingham
  • Bristolu
  • Londynie - Luton
  • Londynie - Stansted

W chwili obecnej, w nadchodzącym rozkładzie letnim linii Ryanair z Bydgoszczy znajdują się po 2 loty tygodniowo do Birmingham i Bristolu, 3 do Londynu-Luton oraz 4 loty każdego tygodnia do Londynu-Stansted. Sumarycznie daje to liczbę 11 rotacji tygodniowo. Zaplanowana siatka połączeń spełnia ponadto przetargowy wymóg minimalnej liczby 13 797 miejsc w samolotach przylatujących do Bydgoszczy w ujęciu kwartalnym - Ryanair zaoferuje około 27 tys. foteli.

Do letniej siatki połączeń nie powróciły loty do Dublina. Te mają być realizowane z Bydgoszczy do 28 marca.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy