Bydgoszcz: 60 tys. pasażerów w ruchu czarterowym

14 grudnia 2023 09:00
Port Lotniczy Bydgoszcz obsłużył w tegorocznym sezonie letnim 60 tys. pasażerów w ruchu czarterowym. Jest to najlepszy wynik w historii Szwederowa.
Reklama
W porównaniu z ubiegłorocznym sezonem wakacyjnym Bydgoszcz odnotowała blisko dwukrotny wzrost liczby pasażerów w ruchu czarterowym, a także obsłużyła 42 proc. więcej podróżujących w stosunku do 2019 roku, który do tej pory był najlepszym, jeśli chodzi o czartery. To efekt ogromnego pocovidowego zainteresowania pasażerów wyjazdami zorganizowanymi.
– Mieszkańcy naszego regionu, coraz chętniej wybierają wakacje z wylotem z Bydgoszczy. Decyduje o tym głównie dobra oferta touroperatorów oraz fakt, iż na Lotnisko Bydgoszcz, nie trzeba daleko jechać. Cieszymy się z rekordowego sezonu, ale przede wszystkim z optymizmem patrzymy w przyszłość, bo kolejny rok czarterowy zapowiada się dla naszego lotniska jeszcze lepiej
-
podkreśla Monika Mejsner-Hermelin, prezeska bydgoskiego lotniska.
– Znamy już pierwsze oferty zaprezentowane przez biura podróży. Wiemy, jednak, że touroperatorzy planują uruchomienie kolejnych wakacyjnych kierunków, tak by mieszkańcy naszego regionu, w 2024 roku mogli odkryć zupełnie nowe miejsca
-
dodaje

W bieżącym roku w ofercie bydgoskiego lotniska znalazły się: bułgarskie miasto Burgas, które było obsługiwane przez należącą do Ryanaira linię Buzz, greckie Heraklion i Rodos, dokąd loty realizował Enter Air, a także turecka Antalya, gdzie również można było polecieć Enter Air oraz tureckim Pegasus Airlines. W przyszłym roku w ofercie pojawi się również Majorka. Czartery z Bydgoszczy realizowane są na zlecenie biur Itaka, Rainbow Tours, Coral Travel, Grecos Holiday i TUI Polska.


Władze lotniska przewidują, że przyszłoroczny sezon wakacyjny będzie jeszcze lepszy. W 2024 roku zwiększy się oferta lotów do Antalyi i Burgas. Do Turcji będzie osiem rejsów tygodniowo, natomiast do Bułgarii dwa. W tym roku było sześć lotów w tygodniu do Antalyi i jeden do Burgas.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy