Bydgoszcz: Ponad 125 tys. pasażerów w III kw. 2023 r.

27 listopada 2023 08:50
Bydgoski port lotniczy obsłużył ponad 125 tys. pasażerów w trzecim kwartale 2023 roku.
Reklama
W okresie od 1 lipca do 30 września br. port lotniczy Bydgoszcz-Szwederowo obsłużył ponad 125 tys. podróżujących. Tegoroczny wynik stanowi 140 proc. wykonania w stosunku do ubiegłego roku, kiedy w analogicznym okresie lotnisko obsłużyło niecałe 90 tys. pasażerów. W pierwszym półroczu w Bydgoszczy odprawiono 159 tys. pasażerów, zatem po trzech kwartałach bieżącego roku, port lotniczy obsłużył więcej pasażerów aniżeli w całym ubiegłym roku, kiedy przez port przewinęło się 253 tys. pasażerów. Tegoroczny wynik nadal stanowi jedynie 92 proc. rezultatu uzyskanego po trzech kwartałach 2019 roku, który był najlepszym w historii portu lotniczego. Wówczas obsłużono 136 tys. podróżujących.


Za tegoroczne wyniki trzeciego kwartału w dużej części odpowiadają loty czarterowe. W bieżącym roku w ofercie bydgoskiego lotniska znalazły się: bułgarskie miasto Burgas, które było obsługiwane przez należącą do Ryanaira linię Buzz, greckie Heraklion i Rodos, dokąd loty realizował Enter Air, a także turecka Antalya, gdzie również można było polecieć Enter Air oraz tureckim Pegasus Airlines.

Oprócz rejsów czarterowych z Bydgoszczy można było polecieć również LOT-em do Warszawy i Krakowa, Wizz Airem do Londynu-Luton oraz Ryanairem na londyńskie lotniska Stansted i Luton, a także do Birmingham, Bristolu i Dublina.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy