×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Astana wynajmuje kolejne E-Jety


Dziś (16.07) linia Air Astana oficjalnie poinformowała, że jej flota powiększy się o kolejne dwie maszyny E-Jet. Embraery E190 zostaną wynajęte od singapurskiej firmy leasingowej BOC Aviation. Dostawa maszyn zaplanowana jest na drugi kwartał 2013.

Leasing kolejnych maszyn jest wynikiem silnej ekspansji na rynku azjatyckim. Celem linii jest wzmocnienie swojej pozycji w tym rejonie, poprzez zwiększenie częstotliwości lotów na niektórych istniejących już trasach (do hubu), a także uruchomienie kilku nowych połączeń.

- Rozszerzenie naszej polityki biznesowej w kierunku Azji to kontynuacja silnego wzrostu ruchu jaki obserwujemy w tej części świata. Zwiększenie częstotliwości istniejących lotów oraz wprowadzanie nowych tras do Hong Kongu i Ho Chi Minh w tym roku, odzwierciedla fakt, że Azja odgrywa coraz większą rolę w długofalowym rozwoju Air Astana - powiedział Peter Foster, prezes Air Astana.Od grudnia 2011 roku Air Astana zwiększyła częstotliwości na istniejących trasach dalekodystansowych z Ałma-Aty do Bangkoku, Delhi oraz Kuala Lumpur, a kilkanaście dni temu linia uruchomiła połączenie do Hong Kongu. Na tej trasie przewoźnik operuje dwa razy w tygodniu. Od października tego roku będziemy mogli skorzystać raz w tygodniu z połączenia do Ho Chi Minh oraz pięć razy w tygodniu do Singapuru. Zgodnie z zapowiedziami przewoźnika to nie koniec azjatyckich nowości.

Obecnie flota linii składa się z 26 samolotów: dwóch Boeingów 767-300ER, pięciu B757-200, 10 Airbusów z rodziny A320, czterech Embraerów E190 oraz pięciu Fokkerów 50. Natomiast na zamówieniu linia posiada 17 maszyn: sześć Airbusów z rodziny A320, cztery Embraery E190, cztery Boeingi 767-300ER oraz trzy B787 Dreamliner.

Do końca 2014 roku przewoźnik posiadać ma 35 maszyn. Dostawy samolotów A320 i E190 zostaną zrealizowane w latach 2012-13, a nowe B767 pojawią się w 2013 roku i zastąpią obecne maszyny tego typu oraz dwa B757-200. Pierwszy Dreamliner ma dołączyć do floty przewoźnika na początku 2017 roku, a ostatni z końcem 2018 roku.

Piotr Bożyk
Fot. Embraer Mediagość_16bfa - Profil
gość_16bfa
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie