22% wzrostu w Bydgoszczy

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
08 lipca 2012 21:44
11 komentarzy
Reklama

W czerwcu port lotniczy Bydgoszcz-Szwederowo odprawił 33,6 tys. pasażerów. Jest to wynik aż o 22% lepszy w porównaniu z czerwcem zeszłego roku i najlepszy miesiąc w historii lotniska.


Niecałe 30 tys. pasażerów odprawionych w ubiegłym miesiącu stanowili pasażerowie lotów regularnych. Ich liczba wzrosła o 20% w porównaniu z rokiem ubiegłym.


Ponad 4,2 tys. podróżnych odprawiono w segmencie lotów czarterowych. Tutaj wzrost wyniósł 37%.


- Czerwcowy wynik to najlepszy wynik w ujęciu miesięcznym w historii bydgoskiego lotniska. Kolejny wzrost o 26% zanotowano na trasie Bydgoszcz - Warszawa. Dzięki bogatej ofercie kierunków czarterowych odnotowaliśmy wzrost liczby pasażerów w tym segmencie o 37% - powiedziała Joanna Sowińska, rzecznik prasowy bydgoskiego lotniska.

W pierwszym półroczu bieżącego roku port odprawił 18% więcej pasażerów niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

Tomasz Wyszyński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_6475f 2012-07-10 13:59   
gosc_6475f - Profil gosc_6475f
4tech , terenów u nas dostatek ale wybacz twoje pomysły aby był na biedaszkowie są poprostu z kosmosu...
piotrpank 2012-07-09 22:47   
piotrpank - Profil piotrpank
Czas najwyższy na nowy terminal. Każdy kto odlatywał z Bydgoszczy w momencie kiedy były aż dwa samoloty FR albo czartery na raz wie, że to już straszny tłok. Hala odlotów ma miejsc siedzących około 150. Całą sytuację ratuje jeden sklep Baltony w którym ludzie kupują alkohol i papierosy a tym samym nie starają się usiąść oraz fakt że działa aż jedno stanowisko kontroli bezpieczeństwa dzięki czemu tłum ludzi musi stać w głównym holu a nie w hali odlotów. O ile do tej pory lotów było mało i do nadmiaru pasażerów dochodziło rzadko tak teraz zwiększona ilość czarterów latem a od listopada jeśli OLT wejdzie choćby z 75% tras które planuje to będzie naprawdę problem. O ile OLT przetrwa tak przyszłe lato (OLT, FR i jeszcze więcej czarterów) to będzie prawdziwy koszmar. Wiadomo że nowego terminala nie wybuduję się w ciągu 1 roku biorąc pod uwagę wszystkie zezwolenia. Działanie w tej sprawie już dawno powinno się zacząć. Biorąc pod uwagę potencjał i rozmiar Bydgoszczy/Torunia/Inowrocławia to region ten powinien mieć terminal mogący obsłużyć ok 2mln paxów. Ruch będzie się tylko zwiększać. Coraz więcej biznesu lata, ludzi stać na zagraniczne wycieczki i weekendowe wypady, emigracja wciąż przylatuje/odlatuje. Obecny terminal jest bardzo ładny i dość nowoczesny ale za mały. Nie trzeba go niszczyć, bo to by była szkoda pieniędzy ale idealnie by się nadawał by w całości po drobnych przeróbkach był tylko i wyłącznie halą przylotów.
gosc_63f60 2012-07-09 20:10   
gosc_63f60 - Profil gosc_63f60
Nie zachwycają mnie wzrosty w Szczecinie,bo to zasługa lotów krajowych.A destynacje międzynarodowe są tam dużo mniej atrakcyjne niż w Bydgoszczy.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama