×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Norwegian potwierdza zakup A320neoWczoraj (8.06) linia Norwegian oficjalnie potwierdziła zamówienie 100 Airbusów A320neo. Jest to efekt podpisanego w styczniu porozumienia dotyczącego zakupu tych maszyn. Przewoźnik dołącza tym samym do grona nowych klientów Airbusa i modelu A320neo.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zostaliśmy nowym klientem Airbusa i liczymy na ścisłą współpracę z czołowym światowym producentem samolotów. Nasze najnowsze zamówienie to nic innego jak przemyślane inwestowanie w przyszłość firmy. Nowe, oszczędne samoloty są niezbędne w celu dalszego rozwoju naszej linii - powiedział Bjørn Kjos, prezes Norwegian Air Shuttle.

Nowe A320neo pozwolą linii Norwegian na rozwój i realizację strategii modernizacji floty w oparciu o oszczędne samoloty. Maszyny będą wyposażone w jednoklasową kabinę dla 180 pasażerów. Decyzja w sprawie wyboru modelu silnika zapadnie w późniejszym terminie.Samolot A320neo posiada ponad 95 procent cech wspólnych z obecnymi modelami A320, dzięki czemu doskonale pasuje do współczesnych flot, a przy tym oferuje większy zasięg (o 950 km) lub zwiększoną ładowność (2 tony).

- Cieszymy się z powitania linii Norwegian jako nowego klienta Airbusa. A320neo oferuje 15% redukcję zużycia paliwa, a także zmniejsza koszty operacyjne przy lepszym poziomie komfortu kabiny pasażerskiej - powiedział John Leahy, wiceprezes Airbusa ds. sprzedaży.

A320neo wejdzie do eksploatacji w 2015 roku i będzie wyposażony w nowe, wydajniejsze silniki w porównaniu z modelem A320. Jednostki napędowe nowej generacji oraz duże zakończenia skrzydeł typu "sharklet" pozwolą zaoszczędzić aż do 15 procent paliwa.

Warto dodać, że linia zamówiła w tym roku również 122 Boeingi 737: 100 B737-8 MAX oraz 22 B737-800NG.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Mediagość_4196f - Profil
gość_4196f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie