Norwegian wrócił do Szczecina

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
27 czerwca 2023 09:10
24 czerwca 2023 roku Norwegian przywrócił długo wyczekiwaną trasę ze Szczecina do Gardermoen. W inauguracyjną podróż z Oslo udał się komplet pasażerów.
Reklama
Samolot Boeing 737-800 o znakach rejestracyjnych LN-DYM wystartował z Gardermoen o 7:55, lądując w Goleniowie o 9:07 z niewielkim opóźnieniem. Po krótkim, niespełna godzinnym postoju w Szczecinie maszyna norweskiego przewoźnika udała się w podróż powrotną o 9:59, meldując się w Oslo o 11:08. W obu przypadkach bezpośredni przelot nad Morzem Bałtyckim i Szwecją potrwał nieco ponad godzinę.

W pierwszą podróż do Szczecina udało się 189 pasażerów, z czego blisko połowę stanowili Norwegowie. Lotnisko w Szczecinie powitało uczestników inauguracyjnego rejsu tradycyjnym paprykarzem szczecińskim, co u obcokrajowców miało wzbudzić szczególne zainteresowanie. Norwegian wrócił na Pomorze Zachodnie po dłuższej przerwie spowodowanej własnymi trudnościami finansowymi oraz wybuchem globalnej epidemii.

Podróżni ze Szczecina mają do swojej dyspozycji dwa połączenia do Gardermoen w tygodniu, we wtorek i sobotę. Co więcej, regularną łączność z norweską stolicą zapewnia również Wizz Air. Niskokosztowiec lata z Goleniowa do Torp z częstotliwością dwóch rejsów tygodniowo, w poniedziałek i piątek. W nadchodzącym sezonie zimowym węgierski przewoźnik powinien latać na tym kierunku częściej, bo aż trzykrotnie w ciągu tygodnia.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy