Norwegian utrzyma trasę ze Szczecina do Oslo

16 marca 2023 09:00
Norwegian uzupełnił swoją letnią ofertę lotów o trasę ze Szczecina do Oslo. W nadchodzącym sezonie letnim norweski przewoźnik będzie latał z Pomorza Zachodniego do Gardermoen od 24 czerwca do 28 października 2023 roku. Oznacza to, że w najbliższych dwóch miesiącach trasa będzie zawieszona.
Reklama
Norwegian zdecydował się utrzymać trasę ze Szczecina do Oslo, choć jej los przez długi czas pozostawał wielką niewiadomą. Pasazer.com informował w ub. roku, że połączenie z Pomorza Zachodniego do Gardermoen może zniknąć z rozkładu rejsów norweskiego przewoźnika wraz z końcem trwającego sezonu zimowego, razem z lotami z Wrocławia.


Ostatecznie, ciesząca się popularnością trasa ze Szczecina do Oslo przestanie być realizowana 25 marca 2023 roku, lecz tylko na okres kilkudziesięciu dni. Norwegian wprowadził do swojego systemu rezerwacyjnego ponowną możliwość rezerwacji przelotów do Gardermoen od 24 czerwca 2023 roku. Oznacza to, że połączenie będzie częścią oferowania szczecińskiego portu przynajmniej do 28 października 2023 roku. W sezonie letnim trasa będzie obsługiwana z częstotliwością dwóch lotów tygodniowo: we wtorek i sobotę, czyli tak jak dotychczas. Wylot z Gardermoen przewidziano na godzinę 6:50 lub 7:20 a z Goleniowa na godzinę 9:00 lub 9:30 w zależności od dnia tygodnia.

Dwumiesięczna nieobecność Norwegiana w Szczecinie nie powinna przysporzyć szczecińskim pasażerom wielu problemów, choć może wpłynąć na komfort ich wyjazdów do Oslo. Wizz Air wciąż będzie latał z częstotliwością dwóch rejsów tygodniowo (poniedziałek i piątek) do Sandefjord, czyli miasta oddalonego o ok. 110 kilometrów od Oslo.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy