Norwegian przywrócił bazę w Barcelonie

3 maja 2023 09:15
Norwegian ponownie uruchomił swoją bazę operacyjną w Barcelonie. Przewoźnik wznowił swoją działalność w śródziemnomorskim kurorcie 1 maja 2023 roku, inaugurując osiem europejskich połączeń sezonowych.
Reklama
Norwegian zaplanował umieszczenie w Barcelonie dwóch samolotów Boeing 737-800 oraz zatrudnienie 65 pracowników. Przewoźnik zamierza utrzymać swoją ciągłą obecność na barcelońskim lotnisku El Prat tylko na czas sezonu letniego w okresie od maja do października trwającego roku z możliwością powrotu w następnym okresie wakacyjnym. Nim to nastąpi, Norwegian będzie realizował połączenia z El Prat do Oslo, Bergen, Stavanger, Kopenhagi, Aalborga, Goteborga i Helsinek.


Przewoźnik posiada swoją bazę operacyjną również w innych hiszpańskich kurortach śródziemnomorskich: Alicante i Maladze. Baza w Barcelonie była aktywna przed pandemią koronawirusa, lecz powszechne obostrzenia w podróżowaniu oraz wątpliwa kondycja finansowa norweskiej linii sprawiły, że Norwegian musiał zredukować obecność w Barcelonie do minimum. Przewoźnik utrzymał tam część swojej administracji oraz pojedyncze trasy do Skandynawii.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy