Lublin: Wiecha na terminalu

14 marca 2012 19:39
Reklama

Wczoraj (13.03) w Porcie Lotniczym Lublin odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na budynku terminalu pasażerskiego.

W symbolicznym zakończeniu pierwszego etapu prac wzeli udział przedstawiciele m.in. władz rządowych oraz samorządowych, akcjonariusze, wykonawcy oraz zarząd spółki. Podczas spotkania goście mogli obejrzeć m.in. najnowszy film promocyjny lotniska dla Lubelszczyzny oraz fragment filmu "Seksmisja". Prezes spółki zapewnił, że nawiązanie do sceny, w której główni bohaterowie Albert i Maks cieszą się na widok przelatującego bociana jest celowe.

Posiłkujemy się dziś klasyką, bo bocian jest symbolem naszego portu. Jak on żyje, to my też możemy tutaj żyć. Bocian odlatuje, ale też powraca – powiedział Grzegorz Muszyński, prezes zarządu spółki Port Lotniczy Lublin.

Symbol ten stał się również częstym motywem w przemówieniach reszty z zaproszonych gości. Natomiast przewodniczący rady nadzorczej Jacek Sobczak w swoim wystąpieniu nawiązał do wiersza, przesłanego do władz portu, którego autorką była 10-letnia Magda z Zakrzówka:

"Jestem taka maleńka
na tym wielkim świecie
Tak bym chciała gdzieś odlecieć. […] 
Bo prawda jest przecież taka, 
że najpiękniej świat wygląda z lotu ptaka"

Podczas uroczystości podkreślano również dużą rolę portu lotniczego dla rozwój całego regionu.

- To jest ostatnie pięć minut w sensie budowania dostępności infrastrukturalnej województwa. Jeśli nam się to uda, to kolejne lata będą czasem przyspieszania rozwoju regionu - powiedział Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Prace nad budową terminalu rozpoczęły się w listopadzie 2011 roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, czego pewni są przedstawiciele wykonawcy oraz portu, ich zakończenie przewiduje się na lipiec.

- Jesteśmy w połowie realizacji, terminal zakończymy w lipcu -  zapewnił Radosław Górski, dyrektor oddziału regionalnego Budimexu, wykonawca obiektu.
 
- Z satysfakcją mogę powiedzieć, że do tej pory udaje nam się dotrzymać wszystkich wyznaczonych terminów. Terminal powstaje w rekordowym tempie. Wszystko wskazuje, że jeszcze w tym roku z Lublina odleci pierwszy samolot pasażerski  - dodał Grzegorz Muszyński.

Justyna Żyła
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama