×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lipiec w Gdańsku na plusieW lipcu w porcie lotniczym Gdańsk Rębiechowo odprawionych zostało 267,5 tys. pasażerów. To o 8% więcej niż w lipcu 2010 roku. Tak wysoka liczba pasażerów wynika zarówno z pojawienia się na pomorskim rynku nowych linii lotniczych (Finncomm Airlines z lotami do Helsinek, airBaltic z lotami do Rygi oraz Eurolot z lotami do Krakowa i Wrocławia), jak i wzrostu natężenia ruchu na większości kierunków.

Od początku roku przez gdańskie lotnisko przewinęło się już 1 380 799 podróżnych. Stanowi to 10% wzrost w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Wynik ten jest najlepszym wynikiem w historii lotniska. 

- Kolejna informacja o wzroście ilości obsługiwanych pasażerów, tym razem w lipcu, może wydawać się nudna. My jednak jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni z faktu, że rozwój gdańskiego lotniska przebiega w tak stabilny sposób, z miesiąca na miesiąc – mówi Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Anna Żuchlińska


gość_71e4b - Profil
gość_71e4b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie