Lotnisko w Gdańsku sparaliżowane z powodu oblodzenia samolotów

4 stycznia 2024 16:00
Port Lotniczy Gdańsk-Rębiechowo został sparaliżowany z powodu mrozów, opadów śniegu i związanym z nimi oblodzeniem samolotów. Wiele lotów zostało opóźnionych i odwołanych.
Reklama

Gdańsk mierzy się dziś (4.01) z uderzeniem mrozu oraz opadami śniegu. Aktualnie panujące warunki pogodowe przyczyniły się do powstania oblodzenia na wielu samolotach. Odladzanie, które trwa zazwyczaj kilka minut znacznie się przedłużyło i spowodowało liczne opóźnienia, a także odwołania niektórych rejsów. Opóźnione zostały m.in. loty do Londynu-Stansted, Aberdeen, Paryża, Malagi, Teneryfy, Larnaki, Mediolanu, Malty, Kopenhagi, Oslo, Trondheim, Stavangeru, Haugesund, Alesund, Sztokholmu. W przypadku szwedzkiej stolicy wczorajszy rejs został przełożony na dziś. Loty do Amsterdamu, Monachium, Frankfurtu czy Goteborga zostały odwołane.

- Z powodu marznącego deszczu w nocy samoloty były dosłownie oklejone lodem. Proces odladzania trwał dużo dłużej niż zwykle, nawet pół godziny. Zrobił się "korek". Opóźnienia są nawet dwugodzinne. W ciągu kilku godzin powinno się to rozładować

– powiedziała w rozmowie z Dziennikiem Bałtyckim Agnieszka Michajłow, rzeczniczka prasowa Portu Lotniczego Gdańsk-Rębiechowo.Obecne prognozy pogody dla Gdańska zapowiadają mrozy do wtorku (9.01), chwilowe ocieplenie od środy, a następnie ponowny spadek temperatury poniżej zera od poniedziałku (15.01). Mróz według aktualnych prognoz ma się utrzymywać do końca miesiąca.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy