×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lublin: Umowa ws. emisji obligacjiWczoraj (31.05) Port Lotniczy Lublin oraz Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę o obsługę i gwarantowanie emisji obligacji do kwoty 180 mln zł na finansowanie budowy lotniska dla Lubelszczyzny.

Obligacje będą składały się z dwóch transz: inwestycyjna i obrotowa. Spłata obligacji inwestycyjnych do kwoty 150 mln zł rozpocznie się od 2014 r. i będzie trwała maksymalnie do 2028 r. Emisja obligacji obrotowych (do kwoty 30 mln zł) uzależniona będzie od wyników spółki. Mogą one zostać wyemitowane do 2018 r. z przeznaczeniem na finansowanie podatków i płatności związanych z rozliczeniem końcowym środków RPO, a także finansowanie bieżącej działalności.

- Podpisanie przez Bank Gospodarstwa Krajowego umowy wieńczy trwające ponad pół roku negocjacje związane z udzieleniem finansowania. Przy udziale Banku Gospodarstwa Krajowego urzeczywistnia się niezwykle ważny z punktu widzenia całej Lubelszczyzny projekt, jakim jest budowa regionalnego portu lotniczego – powiedział Jan Dziekański, Dyrektor Departamentu Finansowania Strukturalnego i Doradztwa w BGK.

 W konferencji wziął udział prezydent Lublina Krzysztof Żuk oraz marszałek województwa Krzysztof Hetman.

- Rozważaliśmy różne rozwiązania. To przez nas przyjęte z punktu biznesowego jest najkorzystniejsze dla przedsięwzięcia. Dzięki temu mamy spięty cały budżet inwestycji. Jestem przekonany, że wszystkie przeszkody są już za nami, a założony przez nas w 2007 roku plan jest realizowany w takim tempie, że rok 2012 jest realny do uruchomienia lotniska – podsumował Grzegorz Muszyński, prezes Portu Lotniczego Lublin SA.

Tomasz Wyszyńskigość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie