×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Prywatyzacja LOT-u do końca 2011Ministerstwo Skarbu Państwa ogłosiło, iż planowana prywatyzacji spółki PLL LOT zakończy się jeszcze przed końcem 2011 roku.

Decydujące rozstrzygnięcia co do przyszłości narodowego przewoźnika mają zapaść na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy zaplanowanym na piątek.  Wtedy najprawdopodobniej nastąpi dostosowanie statutu LOT-u do statutu spółek z udziałem Skarbu Państwa. Towarzystwo Finansowe Silesia oraz Skarb Państwa, którzy od 2009 roku są właścicielami 93%  kapitału zakładowego zapowiadają, iż zmiany te są koniczne i nieuniknione.

MSP dodało, iż prywatyzacja obejmie nie tylko PPL LOT. Potencjalni inwestorzy, będą mogli skorzystać również z oferty zakupu spółek należących pośrednio do skarbu państwa takich jak euroLot, LOT Catering, LOT Services oraz LOT Aircraft Maintenance Services.

Justyna Żyła
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_ecc41 - Profil
gość_ecc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie