Thai Airways i Turkish Airlines planują umowę joint-venture

10 sierpnia 2023 09:10
Narodowe linie lotnicze Tajlandii i Turcji planują zawarcie umowy joint-venture. Dzięki niej pasażerowie obu linii zyskają możliwość podróżowania na jednym bilecie do miast na sześciu kontynentach.
Reklama
Zarówno Turkish jak i Thai Airways są członkami sojuszu Star Alliance i mają podpisaną umowę code-share. Obaj przewoźnicy planują jednak rozszerzenie współpracy, czego efektem może być podpisanie w niedalekiej przyszłości umowy joint-venture. Na tę chwilę pomiędzy hubami obu linii, którymi są Stambuł i Bangkok-Suvarnabhumi dwa razy dziennie lata turecki przewoźnik. Wraz z rozpoczęciem sezonu zimowego, czyli od 29 października br. Turkish doda trzecią rotację w ciągu dnia, natomiast od grudnia br., codzienne loty do największego miasta w Turcji ma zainaugurować tajska linia. Pasażerowie z Tajlandii zyskają dzięki nowej umowie i dogodnemu położeniu Stambułu możliwość podróżowania na jednym bilecie do wielu miast na Bliskim Wschodzie, Europie, Afryce, a także w Ameryce Północnej i Południowej. Pasażerowie z Turcji z kolei zyskają dodatkowe możliwości podróżowania do krajów Azji Południowo-Wschodniej, a także do Australii i Nowej Zelandii.


- Współpraca ta wpłyunie pozytywnie na wydajność Thai Airways i Turkish Airlines pod względem łączności i sieci tras. Nasi klienci będą mogli wygodnie podróżować między Tajlandią i Turcją, a także dalej do Europy i innych punktów w Azji, korzystając w pełni z rozległej siatki połączeń oferowanych przez Thai Airways i Turkish Airlines - mówi Chai Eamsiri, prezes Thai Airways.

- Umowa ta stanowi ważny kamień milowy we współpracy między Turkish Airlines i Thai Airways, ponieważ łączy bogate dziedzictwo kulturowe Turcji i Tajlandii. Ta współpraca poprawi łączność między dwoma regionami, zapewni bezproblemowe podróżowanie i zaoferuje pasażerom jeszcze szerszą niż dotychczas gamę miejsc docelowych i usług za pośrednictwem siatek połączeń obu linii lotniczych - podkreśla Bilal Ekşi, prezes Turkish Airlines.


Linia Turkish Airlines w Tajlandii obecna jest również na wyspie Phuket, dokąd wraz z rozpoczęciem sezonu zimowego będzie latała codziennie. Kierunek ten jest jednak stricte docelowy, ponieważ tureckim przewoźnikiem w zdecydowanej większości latają tam turyści z Europy.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy