Zła pogoda na urlopie? Itaka wypłaci odszkodowanie

16 maja 2023 13:13
Itaka jako pierwszy polski touroperator wprowadza ubezpieczenie od deszczu, gwarantujące rekompensatę za każdy deszczowy dzień wakacji.
Reklama
Ubezpieczenie powstałe we współpracy z polską firmą branży insurtech Climatica Insurance Solutions jest już dostępne dla Klientów Itaki, którzy planują podróż do Bułgarii, Egiptu, Grecji, Włoch, Portugalii, Turcji lub Hiszpanii. Za każdy deszczowy dzień, zdefiniowany na podstawie ustalonych kryteriów dotyczących minimalnej ilości opadów w ciągu dnia lub godziny, Klienci otrzymują rekompensatę w wysokości 250 zł. Kryteria te są mierzone na podstawie danych meteorologicznych dostarczanych przez serwis Accuweather, a koszt ubezpieczenia wynosi od 69 zł za cały wyjazd.

Działanie ubezpieczenia jest bardzo proste i nawet nie wymaga zgłaszania roszczenia. Jeśli spełnione zostaną warunki kwalifikujące do rekompensaty, ubezpieczyciel skontaktuje się z Klientem, by ustalić najdogodniejszą formę wypłaty. Wypłata zlecana jest bezzwłocznie, tak by Klient otrzymał pieniądze w ciągu 1-2 dni roboczych.

- To nasz kolejny krok w kierunku zapewnienia naszym Klientom jak najbardziej satysfakcjonującego doświadczenia podróżniczego. Oferujemy innowacyjne rozwiązania technologiczne jak np. aplikacja ITAKA, produkt ITAKA SMART oparty na pakietowaniu dynamicznym, więc także ubezpieczenie, które oferujemy jako pierwszy touroperator w Polsce potwierdza, że interesują nas rozwiązania wyznaczające nowe kierunki, wychodzące poza dotychczasowe schematy – komentuje Piotr Henicz, wiceprezes ITAKA HOLDINGS.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy