Singapore Airlines nie będą już łączyć Singapuru z Kanadą

22 lutego 2023 09:00
Linia Singapore Airlines poinformowała o zawieszeniu bezpośredniego połączenia z Singapuru do Vancouver. Trasa była jedyną kanadyjską rotacją w oferowaniu singapurskiego przewoźnika. Trasa nie będzie już dostępna po 23 października 2023 roku.
Reklama
Linia Singapore Airlines potwierdziła, że wstrzyma realizację bezpośredniego połączenia z Singapuru do Vancouver po 23 października 2023 roku. Trasa nie przetrwa nawet dwóch lat, gdyż została wznowiona po kilkunastoletniej przerwie dopiero 2 grudnia 2021 roku. Wcześniej linia Singapore Airlines obsługiwała kierunek przez dwadzieścia lat do 25 kwietnia 2009 roku, z krótkim międzylądowaniem w Seulu.


- Decyzja o usunięciu połączenia z Singapuru do Vancouver była przykra, trudna do podjęcia i spowodowana niekorzystną sytuacją ekonomiczną. Rotacja nie przynosiła oczekiwanych zysków, więc musiał ją spotkać taki los - przekonywał wówczas singapurski przewoźnik.

Okazało się, że podobnie jak kilkanaście lat temu, singapursko-kanadyjska trasa nie przetrwała pogarszającej się sytuacji ekonomicznej. Utrzymująca się na styku rentowności rotacja zaczęła przyciągać coraz mniej pasażerów, więc jej realizacja okazała się dłużej nieopłacalna. Nim trasa z Singapuru do Vancouver przestanie być wykonywana, połączenie będzie obsługiwane samolotami Airbus A350-900 z częstotliwością trzech rejsów tygodniowo.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy