KLM traci cierpliwość i krytykuje Schiphol

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
20 września 2022 10:00
Linia KLM wyraziła zaniepokojenie środkami zapobiegawczymi, które konsekwentnie stosuje amsterdamskie lotnisko Schiphol. Przewoźnik ubolewa nad koniecznością przedłużenia limitu pasażerów. Potrwa on przynajmniej do 31 października 2022 roku.
Reklama

Tegoroczne lato w Schiphol, na jednym z większym europejskich lotnisk przesiadkowych, zostało zdominowane przez chaos. Nieumiejętność zarządzania kadrą pracowniczą sprawił, że podróżni z Amsterdamu wciąż muszą liczyć się z gigantycznymi kolejkami do kontroli bezpieczeństwa. W tym samym czasie, linie lotnicze latające ze Schiphol mierzą się z falą masowych odwołań lotów na ostatnią chwilę.

Ostatni kryzys w Holandii miał miejsce zaledwie kilka dni temu. Linia KLM została poproszona przez amsterdamskie lotnisko o ograniczenie przepustowości swoich rejsów, dodatkowo do narzuconego wcześniej limitu obsługiwanych pasażerów. W konsekwencji przewoźnik nie mógł zrealizować kilkudziesięciu lotów w ostatni weekend (16-18 września 2022 roku).


- KLM pragnie przeprosić wszystkich pasażerów za negatywne skutki nieprzewidzianych decyzji Amsterdamu Schiphol. Jednocześnie, wzywamy lotnisko do przywrócenia porządku organizacyjnego, aby podróżni i przewoźnicy mogli spokojnie i planowo korzystać z portu - zaapelowała niderlandzka linia.

Zgodnie z wcześniejszymi założenia z amsterdamskiego lotniska może korzystać obecnie maksymalnie 67,5 tys. pasażerów w ciągu dnia. Okazało się, że to nie wystarcza do opanowania kryzysu i zredukowania lotniskowego chaosu. W październiku br. ten limit ulegnie zwiększeniu do 69,5 tys. obsługiwanych podróżnych dziennie. Obostrzenia mają zniknąć najwcześniej 1 listopada 2022 roku.

- Lotnisko w Schiphol ponownie przedłużyło limit obsługiwanych pasażerów. To wielce rozczarowujące, tym bardziej, że informacja jest przekazywana na ostatnią chwilę. Konsekwencje takiego zachowania będą druzgocące nie tylko dla nas i pasażerów, ale przede wszystkim dla międzynarodowej reputacji Schiphol. Ciężko przewidzieć, jak będzie wyglądała najbliższa przyszłość. Na dniach powinniśmy wiedzieć więcej - dodała linia KLM.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama