Polska i Arabia Saudyjska negocjują współpracę lotniczą

2 sierpnia 2022 09:10
W ostatnich dniach lipca br. w siedzibie Urzędu Lotnictwa Cywilnego odbyło się spotkanie Rządu Rzeczpospolitej Polskiej z Rządem Królestwa Arabii Saudyjskiej ws. nawiązania długofalowego partnerstwa w sektorze komunikacji lotniczej.
Reklama
W dniach 28-29 lipca 2022 roku odbyło się spotkanie Rządu Rzeczpospolitej Polskiej z Rządem Królestwa Arabii Saudyjskiej ws. nawiązania długofalowego partnerstwa w sektorze komunikacji lotniczej. Negocjacje zorganizowano w warszawskiej siedzibie Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Rozmowom przewodniczył Piotr Samson (Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego) oraz Ali Mohammed Rajab (Wiceprezes ds. regulacji i spraw międzynarodowych Generalnej Administracji Lotnictwa Cywilnego Królestwa Arabii Saudyjskiej). Spotkanie na najwyższym szczeblu zaowocowało parafowaniem dokumentu o komunikacji lotniczej. Uroczystości towarzyszył Ambasador Królestwa Arabii Saudyjskiej w Rzeczpospolitej Polskiej J.E. Saad Sale Alsaleh.


Spotkanie w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego jest pierwszym etap długofalowego partnerstwa w sektorze transportu lotniczego, które w przyszłości ma przełożyć się na uruchomienie regularnych przewozów lotniczych na trasach między Polską a Arabia Saudyjska. Zanim to nastąpi, oba państwa muszą spełnić wiele formalności wewnętrznych. W ramach rozwiązania tymczasowego ustalono, że już od 29 lipca 2022 roku linie lotnicze obu krajów mogą realizować połączenia czarterowe zgodnie z wymogami przewidzianymi w przepisach krajowych każdej ze stron.

Fot.: Urząd Lotnictwa Cywilnego

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy