Linia KLM spłaciła dług wobec Holandii

1 lipca 2022 10:00
Linia KLM spłaciła zobowiązania finansowe wobec holenderskiego rządu. W czasie pandemii COVID-19 przewoźnik otrzymał 942 mln euro (4,4 mld złotych) wsparcia na walkę z kryzysem wywołanym koronawirusem. Kwotę udało się spłacić w trzech ratach.
Reklama
Wczoraj (30.06) linia KLM przelała Holandii kwotę 277 mln euro (1,3 mld złotych). Była to ostatnia z trzech rat w ramach rozliczenia państwowego wsparcia udzielonego przewoźnikowi w okresie pandemii COVID-19. Rząd w Hadze przekazał linii KLM łączną sumę 942 mln euro (4,4 mld złotych) na walkę z kryzysem gospodarczym wywołanym przez koronawirusa.

Spłata długu wobec holenderskich władz była możliwa dzięki wprowadzeniu znacznych cięć w strukturach przewoźnika. Linia KLM musiała zwolnić przeszło 6 tys. pracowników oraz wyraźnie zoptymalizować koszty operacyjne.


- Społeczność KLM pokazała, że można skutecznie stawić czoła pandemii COVID-19. Obecna sytuacja w Schiphol również jest wymagająca, lecz ponownie czynimy wszystko, aby spełnić oczekiwania pasażerów. Dziękuję wszystkim, dzięki którym udało się przetrwać - powiedział Pieter Elbers, CEO linii KLM.

Pomimo korzystnej sytuacji finansowej, linia KLM ostrożnie spogląda w przyszłość i ostrzega, że pandemia COVID-19 była tylko początkiem większych trudności w lotnictwie. Obecna sytuacja polityczna i gospodarcza na świecie ma budzić niepokój i mobilizować przewoźnika do podejmowania ostrożniejszych i bardziej przemyślanych kroków.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy