Ukraine International Airlines poleci dla Itaki

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
30 czerwca 2022 09:45
1 komentarz
Linia UIA będzie realizowała połączenia czarterowe dla Itaki. Partnerstwo pozwoli na ugaszenie pożaru w mocno napiętej siatce połączeń Itaki. Kilka dni temu biuro poinformowało o problemach logistycznych w związku z zerwaniem umów przez linię Aeroitalia.
Reklama

Niespełna tydzień temu (25.06) biuro Itaka zostało zmuszone do drastycznej reorganizacji swojej wakacyjnej siatki połączeń czarterowych. Itaka przekazała, że napięta sytuacja na rynku lotniczym spowodowana brakami kadrowymi oraz wycofanie się z zawartych umów przez jednego przewoźnika czarterowego zobowiązały biuro do wprowadzenia licznych zmian w letnim oferowaniu.


- Przed rozpoczęciem sezonu letniego, kierując się dużym zainteresowaniem klientów i wyraźnie wzmożonym popytem, zawarliśmy dodatkowe umowy na przeloty czarterowe, czemu towarzyszyły dodatkowe kontrakty gwarancyjne na hotele. Niestety, mimo zawarcia stosownych umów, jeden z przewoźników czarterowych wycofał się z zawartej umowy, powodując „efekt domina” w precyzyjnie skonstruowanej siatce połączeń zaktualizowanej o dodatkowe przeloty. Ten właśnie fakt wpłynął na konieczność podjęcia niezmiernie trudnej decyzji, jaką jest anulacja wybranych rejsów w okresie wakacyjnym, oraz liczne zmiany w rozkładzie lotów - przekazała wówczas Itaka.

Okazało się, że linią, która nie wywiązała się ze swoich zobowiązań, był włoski przewoźnik Aeroitalia. Pożar w Itace został jednak dość szybko ugaszony wraz z nawiązaniem nowego partnerstwa z linią Ukraine International Airlines. Przewoźnik umieści w Katowicach jedną maszynę Boeing 737-900 i będzie realizował połączenia czarterowe dla Itaki w tegorocznym okresie letnim. Pierwszy rejs już jutro, do Monastyru. Współpraca sprawi, że Itaka nie będzie już zmuszona do odwoływania lotów.
Reklama

Ostatnie komentarze

slamis 2022-07-04 22:34   
slamis - Profil slamis
Ciekawe jak szybko ULC wyda zgodę na wykonywanie lotów w PL.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama