UIA zawiesza loty z Kijowa do Warszawy

8 czerwca 2021 09:20
Ukraiński przewoźnik w oficjalnym oświadczeniu poinformował, że pomimo pierwotnego planu przywrócenia lotów z Kijowa do Warszawy 18 czerwca br. trasa ta nie wróci w najbliższym czasie do siatki połączeń.
Reklama
Kilka dni temu Ukraine International Airlines zapowiadały przywrócenie połączenia między stolicami Ukrainy a Polski, które dotychczas były zawieszone przez pandemię COVID-19 i niewielkie zainteresowanie lotami. Niestety przewoźnik szybko wycofał się z tych planów przyznając, że obecna sytuacja nie pozwala na ponowne, satysfakcjonujące pod kątem finansowym, otwarcie trasy z Kijowa do Warszawy. Linia argumentuje swoją decyzję ograniczeniami w białoruskiej przestrzeni powietrznej i spadkiem popytu wśród pasażerów.


UIA planuje na bieżąco obserwować sytuację zarówno dotyczącą podróżnych przesiadkowych jak i tych, którzy swoją wyprawę zaczynają bądź też kończą w Warszawie czy Kijowie. Jednocześnie przewoźnik deklaruje, że jak tylko zainteresowanie połączeniem ponownie wzrośnie, linia niezwłocznie przywróci rotację. Pasażerowie, którzy mieli zakupione bilety na odwołane loty między Kijowem a Warszawą mają trzy możliwości: zmienić datę podróży, wygenerować voucher z 25% bonusem bądź zawnioskować o zwrot poniesionych kosztów.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy