Lotnisko w Bydgoszczy inwestuje w fotowoltaikę

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
11 kwietnia 2022 09:30
Port Lotniczy Bydgoszcz zapowiedział szereg inwestycji w trosce o środowisko. Lotnisko otrzymało zgodę od Urzędu Lotnictwa Cywilnego na budowę lotniskowej infrastruktury fotowoltaicznej o łącznej mocy 50 kW i ogłosiło przetarg na budowę instalacji.
Reklama
Lotnisko w Bydgoszczy postanowiło zainwestować w odnawialne źródła energii. Jako jeden z pierwszy obiektów lotniczych w Polsce, Port Lotniczy Bydgoszcz zapowiedział budowę przylotniskowej infrastruktury fotowoltaicznej o łącznej mocy 50 kW. W ramach polityki zrównoważonego rozwoju, bydgoskie lotnisko planuje zainstalować przeszło sto paneli fotowoltaicznych nieopodal lotniskowej bazy technicznej. Lotnisko otrzymało już wymaganą zgodę od Urzędu Lotnictwa Cywilnego na podjęcie inwestycji, więc ogłosiło przetarg na budowę instalacji.

Od lat poszukujemy możliwie najbardziej ekologicznych rozwiązań i kierujemy się zasadami zrównoważonego zużycia energii. To pozytywnie wpływa nie tylko na wynik finansowy spółki, optymalizację kosztów, ale przede wszystkim na dobro naszej planety - powiedział Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz SA.


Budowa zaplecza fotowoltaicznego pozwoli lotnisku na redukcję wydatków na energię elektryczną oraz przyczyni się do poprawy jakości środowiska.

- Inwestycja w alternatywne, ekologiczne źródła energii takie jak budowa instalacji fotowoltaicznej i w perspektywie kolejnych lat farmy fotowoltaicznej zapewnią bezpieczeństwo energetyczne nie tylko dla naszego lotniska, ale także dla mieszkańców regionu - dodał Moraczewski.

Szczegóły projektu zostaną ujawnione po wyłonieniu wykonawcy i podpisaniu umowy. Podobna infrastruktura fotowoltaiczna funkcjonuje już na zagranicznych lotniskach m.in. w Atenach w Grecji czy w Weeze w Niemczech.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy