Diners Club wycofuje się z rynku polskiego

Marek Stus - Profil Marek Stus
01 kwietnia 2022 08:45
Diners Club wycofuje się całkowicie z rynku polskiego. Firma była jednym w kraju partnerem finansowym programu lojalnościowego LOT-u Miles&More.
Reklama
O swojej decyzji Diners Club poinformował oficjalnie wczoraj (31.03), choć o dużym prawdopodobieństwie zakończenia działalności spółki na rynku polskim mówiło się już od kilku miesięcy. W styczniu br. firma zawiesiła bowiem wydawanie kart kredytowych nowym klientom, a problemy z obsługą wcześniej złożonych wniosków rozpoczęły się jeszcze w październiku 2021 r. Zainteresowanie ofertą Diners Club znacząco zwiększyło się po wycofaniu się w ub.r. mBanku z dalszej współpracy z programem Miles&More.

Zgodnie z komunikatem firmy wszystkie aktualne umowy z klientami zarówno indywidualnymi, jak i biznesowymi zostaną wygaszone do 30 czerwca br. Do tego momentu będzie możliwość korzystania w pełnym zakresie z wydanych kart płatniczych oraz oferowanych wraz z nimi usług dodatkowych, takich jak np. ubezpieczenia podróżne, wejścia do poczekalni biznesowych czy możliwość zbierania punktów lojalnościowych za realizowane transakcje, które następnie podlegają wymianie na mile w programie Miles&More.

Po upływie wspomnianego terminu karty przestaną działać, a klienci powinni spłacić ewentualne zadłużenie na rachunku karty, bez odsetek, w terminie do 30 września br. Nadal pozostanie aktywna możliwość kontaktu z działem obsługi i zgłaszania reklamacji. Punkty lojalnościowe zgromadzone na indywidualnych kontach będą podlegały wymianie na mile Miles&More najpóźniej do końca br.

Wraz z zakończeniem działalności Diners Club program MIles&More pozostanie na rynku polskim bez żadnego partnera finansowego. Dla członków programu oznacza to utratę możliwości gromadzenia mil za transakcje płatnicze oraz automatycznego przedłużania ich ważności (w przypadku nieposiadania statusu FTL, Senator lub HON Circle).


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy