Nowa linia na Islandii rozpoczyna działalność

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
23 marca 2022 10:00
Islandia stanie się domem dla kolejnego przewoźnika lotniczego. W szczycie tegorocznego sezonu wakacyjnego swoją działalność rozpocznie linia Niceair. W pierwszych tygodniach przewoźnik będzie operował na trzech trasach europejskich z Akureyri na Islandii do Kopenhagi, Londynu oraz na Teneryfę.
Reklama

Ruch pasażerski na Islandii rośnie każdego roku. Obecni od lat na rynku przewoźnicy nieustannie zwiększają swoją islandzką siatkę połączeń, aby zadowolić miłośników tamtejszych krajobrazów i dziewiczej natury. Nie brakuje także nowych podmiotów, które w rosnącej popularności Islandii upatrują szansy na udany biznes. Nie tak dawno swoją działalność rozpoczęła islandzka linia PLAY. Kto by pomyślał, że w niedalekiej przyszłości przewoźnikowi przyjdzie rywalizować z kolejnym nowym graczem. W szczycie tegorocznego okresu wakacyjnego pierwsi pasażerowie polecą na pokładzie samolotu linii Niceair.

W przeciwieństwie do swoich głównych konkurentów, linia Niceair postawiła na rozwój w niewielkiej miejscowości Akureyri. Miasteczko położone jest w północnej części wyspy i choć liczy zaledwie 18 tys. mieszkańców, stanowi ono drugą największą (po Reykjaviku) aglomerację Islandii. Lokalne lotnisko, które do tej pory obsługiwało około 200 tys. pasażerów krajowych rocznie, ma być główną bazą operacyjną linii Niceair oraz bramą na świat dla tamtejszych mieszkańców.


Inauguracyjny rejs linii Niceair (z Akureyri do Kopenhagi) zaplanowano na 2 czerwca 2022 roku. Trasa realizowana będzie dwa razy w tygodniu, w czwartki oraz niedziele. Dzień później uruchomione zostanie bezpośrednie połączenie do Londynu Stansted, które również będzie operowane dwukrotnie w ciągu tygodnia, w poniedziałki oraz piątki. Trzecią oraz na tę chwilę ostatnią trasą islandzkiego przewoźnika będzie połączenie na Wyspy Kanaryjskie. Już 8 czerwca 2022 roku linia Niceair rozpocznie rejsy z Akureyri na Teneryfę, które będą powtarzane raz w tygodniu, w środy.

W pierwszych miesiącach działalności linia Niceair będzie funkcjonowała jedynie w formule "wet-lease". Oznacza to, że przewoźnik będzie istniał jedynie na papierze, gdyż wszystkie operacje lotnicze będą wykonywane przy wykorzystaniu obcych samolotów z wynajętą załogą oraz obsługą techniczną. Z Akureyri do Kopenhagi, Londynu oraz na Teneryfę będzie można polecieć na pokładzie dwóch samolotów Airbus A319, które należą do linii Hi Fly Malta. Maszyny mogą pomieścić od 144 do 150 pasażerów w zależności od konfiguracji.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama