DHL Express zamówił sześć samolotów Boeing 777 Freighter

11 marca 2022 10:00
DHL Express zamówił sześć samolotów towarowych Boeing 777 Freighter. W ten sposób niemieckie przedsiębiorstwo stopniowo realizuje cel modernizacji floty. Do tej pory przewoźnik odebrał piętnaście maszyn tego typu.
Reklama
Firma DHL Express postanowiła pogłębić współpracę z amerykańskim Boeingiem. Przewoźnik zadeklarował właśnie chęć pozyskania kolejnych sześciu samolotów towarowych Boeing 777 Freighter, które charakteryzują się większą wydajnością w porównaniu do swoich poprzedników. Maszyny spełniają także najnowocześniejsze normy w zakresie zrównoważonego rozwoju lotnictwa.


- Wraz z nowym zamówieniem na samoloty Boeing 777 Freighter kontynuujemy nasze dążenia do zmodernizowania floty. Inwestujemy w przyszłość. To najlepsza maszyna dostępna na rynku, która zostanie wykorzystana do obsługi największych hubów transportowych w Cincinnati, Lipsku i Hong Kongu. Cieszymy się, że możemy wzmocnić nasze partnerstwo z Boeingiem, które zaowocuje zmniejszeniem emisji szkodliwych substancji do poziomu poniżej 29 mln ton do 2030 roku - powiedział Geoff Kher, wiceprezydent DHL Express.

Konstrukcja Boeing 777 Freighter jest najpopularniejszą wersją samolotu towarowego w historii. Do tej pory światowi przewoźnicy odebrali ponad 300 egzemplarzy tych maszyn, które produkowane są od 2005 roku. Sam DHL Express zamierza pozyskać przynajmniej 28 samolotów Boeing 777 Freighter. Obecnie firma dysponuje 15 takimi maszynami.

- Zapotrzebowanie na usługi towarowe rośnie z każdym rokiem. Partnerstwo z DHL Express jest tego najlepszym przykładem - dodał Ihssane Mounir, wiceprezydent ds. sprzedaży i marketingu w Boeingu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy