Wojna w Ukrainie. Lotnisko w Winnicy zniszczone

6 marca 2022 17:46
Rosjanie przypuścili atak rakietowy na cywilne lotnisko w Winnicy na Ukrainie. W wyniku ataku infrastruktura portu uległa całkowitemu zniszczeniu. W przeszłości do Winnicy można było polecieć m.in. z Warszawy oraz Łodzi.
Reklama
Trwa kolejny dzień nieusprawiedliwionej inwazji Rosji na Ukrainę. Dzisiaj (6.03) rosyjskie wojsko przypuściło atak rakietowy na Winnicę na Ukrainie. Liczące ponad 350 tys. mieszkańców miasto położone jest w centralnej części kraju w odległości 260 kilometrów od Kijowa. W wyniku bombardowania całkowitemu zniszczeniu uległa infrastruktura pobliskiego lotniska cywilnego oraz sąsiadujących z nim obiektów wojskowych. Prezydent Ukrainy nazwał atak wyjątkowo brutalnym i cynicznym. Zginęła przynajmniej jedna osoba. Niektóre źródła podają, że pociski zostały wystrzelone z zależnego od Rosji terytorium Naddniestrza.


- Zostałem poinformowany o ataku rakietowym na Winnicę. Osiem pocisków przeciwko naszemu miastu, naszej miłej i pokojowej Winnicy, która nigdy nie zagrażała Rosji - powiedział Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy.


Lotnisko w Winnicy było jednym z mniejszych regionalnych lotnisk na Ukrainie, które obsługiwało kilkadziesiąt tysięcy pasażerów każdego roku. W przeszłości miasto było bezpośrednio połączone m.in. z Warszawą oraz Łodzią. Ostatni samolot odleciał z Winnicy w 2020 roku.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy