Polska zamyka przestrzeń powietrzną dla Rosjan

25 lutego 2022 14:23
Premier RP Mateusz Morawiecki polecił przygotowanie uchwały, której celem jest zablokowanie polskiej przestrzeni powietrznej dla rosyjskich samolotów. Maszyny Rosjan nie będą mogły w Polsce startować, lądować ani przelatywać nad terytorium naszego kraju.
Reklama
Polska dołączy do Wielkiej Brytanii w skutecznej eliminacji rosyjskich samolotów z europejskiego nieba. Oba kraje postanowiły, że w ramach pakietu sankcji na Rosję w odpowiedzi na militarną inwazję na Ukrainę zamkną swoje przestrzenie powietrzne dla Rosjan.


- Poleciłem przygotowanie uchwały Rady Ministrów, która doprowadzi do zamknięcia przestrzeni powietrznej nad Polską dla rosyjskich linii lotniczych
- przekazał Mateusz Morawiecki za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Odpowiednie przepisy ograniczające obecność rosyjskich samolotów w polskiej przestrzeni powietrznej mają być niezwłocznie procedowane. Rzecznik rządu Piotr Mueller dodał, że zakaz zacznie obowiązywać już od północy.

Na decyzję Wielkiej Brytanii, która została podjęta już wczoraj (24.02), natychmiastowo zareagowała Rosja. Kreml odpowiedział tym samym i zablokował rosyjską przestrzeń powietrzną dla brytyjskiego lotnictwa. Można spodziewać się, że w niedalekiej przyszłości wobec Polski zostanie podjęta identyczna decyzja. Oznacza to, że Polskie Linie Lotnicze LOT będą musiały opracować nowe trasy przelotu w ramach połączeń do Azji.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy