Linie zawieszają loty na Ukrainę

22 lutego 2022 17:56
2 komentarze
W związku z napiętą sytuacją za wschodnią granicą, część przewoźników zrezygnowała z realizacji lotów na Ukrainę. Sytuacja jest dynamiczna.
Reklama
KLM tydzień temu ogłosiły wstrzymanie lotów do Kijowa. Wczoraj do Kijowa i Odessy przestał latać skandynawski SAS a Emirates zrezygnowały z obsługi tras do tych dwóch ukraińskich miast do końca tygodnia. Loty zawiesiła też niemiecka Lufthansa, a Austrian Airlines zawiesi połączenia zarówno do Kijowa, jak i Odessy. Na Ukrainę nie polecą również samoloty linii Swissa i Eurowings.

Na Ukrainę nadal lata Ryanair, który przynajmniej na razie nie planuje zmian w siatce lotów. Chociaż z systemu rezerwacyjnego zniknęły loty do Charkowa i Chersonia na wschodzie kraju.

- To nasz obowiązek, by wspierać mieszkańców Ukrainy tak długo, jak długo nie ma wojny i nie zaczną tu latać pociski - powiedział Michael O’Leary, prezes linii.


Również Wizz Air nie planuje na razie żadnych zmian w swojej siatce, dostępne są również loty z Charkowa.

Zgodnie z planem latają również samoloty PLL LOT.

"Polskie Linie Lotnicze LOT są w stałym kontakcie zarówno z MSZ, lokalnymi placówkami dyplomatycznymi, jak i regulatorami lotniczymi. Będziemy postępować zgodnie z wszelkimi rekomendacjami, wydawanymi przez instytucje odpowiedzialne za lotnictwo cywilne" – poinformował w minionym tygodniu narodowy przewoźnik

Ostatnie komentarze

krzysiekl 2022-02-22 22:55   
krzysiekl - Profil krzysiekl
Emirates od kilku lat nie lata nawet nad Ukrainą. Jedyna linia (z czterech) która WAW DXB zamiast nad zachodnią Ukrainą leci nad Słowacją.
krzysiekl 2022-02-22 22:42   
krzysiekl - Profil krzysiekl
Emirates nie latał na Ukrainę? może autorzy mają na myśli Flydubai?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy