FAA sprawdzi każdego nowego boeinga 787

Piotr Tarabasz - Profil Piotr Tarabasz
17 lutego 2022 08:19
Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) ogłosiła, że to jej technicy dokonają ostatecznej kontroli umożliwiającej odbiór każdego boeinga 787 Dreamliner, który opuści fabrykę tego producenta.
Reklama

Amerykański organ regulujący lotnictwo cywilne był wielokrotnie krytykowany za zbyt łagodne traktowanie Boeinga przy certyfikacji i dopuszczaniu do lotów jego samolotów, głównie poprzez pozostawienie tego procesu w rękach samego producenta. W ostatnim jednak czasie sytuacja nieco się zmieniła i FAA zaczął wywierać coraz większą presję na Boeingu. Najpierw wstrzymał w czerwcu minionego roku dostawy beoingów 787 Dreamliner, a teraz zapowiedział, że – jeśli pozwoli na ponowne dostawy – to jego technicy i inżynierowie a nie samego producenta będą decydować o zdatności każdego egzemplarza do lotu. FAA podkreśliła jednocześnie, że decyzja o tym czy Boeing może kontynuować dostawy Dreamlinera będzie zależeć od programu obejmującego kontrolę nowych samolotów i naprawę już używanych boeingów 787, który ma przedstawić amerykański producent.


W tym momencie, choć Boeing ograniczył produkcję, na kilku lotniskach oczekuje na dostawę już ponad 100 wyprodukowanych Dreamlinerów. Przypomnijmy, że do czerwca 2021 kiedy to wstrzymano dostawy amerykański producent oddał do użytku tylko 14 boeingów 787 Dreamliner, w 2020 roku 53 sztuki, natomiast w 2019 roku 158.Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama