CPK: Dziewiętnastu chętnych do budowy lotniska

3 lutego 2022 09:45
Centralny Port Komunikacyjny poinformował, że wpłynęło aż dziewiętnaście ofert w postępowaniu na wykonawcę prac przygotowawczych na terenie Portu Solidarność. Zgłosiły się zarówno podmioty krajowe jak i zagraniczne. Szacowana wartość zamówienia wynosi ponad 1,7 mld złotych.
Reklama
Centralny Port Komunikacyjny podsumował postępowanie mające na celu wyłonienie ośmiu wykonawców, którzy byliby odpowiedzialni za poszczególne prace przygotowawcze na terenie Portu Solidarność. W ramach konkursu prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego zgłosiło się dwadzieścia sześć podmiotów, które złożyły dziewiętnaście konkretnych ofert. Wśród firm, które wyraziły chęć budowy CPK znajdują się zarówno wykonawcy krajowi i zagraniczni.

- Rynek pozytywnie zareagował na naszą koncepcję współpracy z wykonawcami w ramach umów ramowych. To dobry znak. Oferty złożyli uznani wykonawcy z bogatym doświadczeniem krajowym i międzynarodowym. Na pierwszym etapie postępowania, po sprawdzeniu kryteriów formalnych, będziemy brać pod uwagę przede wszystkim doświadczenie oferentów, zdolności finansowo-ekonomiczne oraz ich zasoby. Przy procedowaniu zamówień wykonawczych, ważną rolę będzie odgrywać natomiast cena i czas realizacji - powiedział Mikołaj Wild, prezes spółki CPK.


Po wyłonieniu wykonawców na terenie Portu Solidarność rozpoczną się prace przygotowawcze, które będą obejmowały m.in. niwelację gruntu, realizację obiektów tymczasowych, rozbiórkę oraz inne zadania niewymagające sporządzenia projektu architektoniczno-budowlanego. Początek robót zaplanowano na przyszły rok. Kolejnym krokiem będzie rozpoczęcie prac zasadniczych.

Preferowana, aczkolwiek kontrowersyjna lokalizacja Portu Solidarność została przedstawiona w grudniu ub. roku. Inwestycja obejmie dwadzieścia wsi i osad w Baranowie, Teresinie i Wiskitkach. Obecnie projekt jest na etapie zaawansowanych badań środowiskowych oraz terenowych.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy