Singapore Airlines przedstawiają nowy produkt pokładowy

18 listopada 2021 10:00
Narodowe singapurskie linie lotnicze przedstawiają nowatorski produkt podkładowy, który już w nadchodzących tygodniach będzie dostępny podczas lotów realizowanych przez 737 MAX. Stworzenie nowej kabiny kosztowało przewoźnika ok. 230 mln dolarów.
Reklama
Singapore Airlines zaprezentowały w środę (17.11) nowy produkt kabinowy, w który będą wyposażone latające dla przewoźnika samoloty Boeing B737 MAX 8. Maszyny te już w najbliższych tygodniach mają zacząć obsługiwać rejsy na trasach krótko- i średniodystansowych. Głównym celem Singapore Airlines było zbliżenie produktu oferowanego w 737 MAX to tego, który linia zapewnia podczas rejsów obsługiwanych samolotami szerokokadłubowymi.

Jest to zwieńczenie trzech lat ciężkiej pracy nad innowacjami, obejmującej szeroko zakrojone badania oczekiwań pasażerów i bliskie partnerstwo z szeregiem projektantów i dostawców. W rezultacie możemy teraz zaoferować naszym klientom najwyższej jakości wrażenia z podróży, z pełnym zakresem usług, na całej naszej siatce połączeń – bez względu na to, jak długa lub krótka jest podróż – powiedział Lee Lik Hsin, wiceprezes Singapore Airlines ds. handlowych.


Wąskokadłubowe samoloty zostały wyposażone w 154 miejsca w konfiguracji dwuklasowej – 10 w klasie biznesowej oraz 144 w ekonomicznej. W pełni rozkładane fotele przeznaczone dla pasażerów klasy biznesowej zostały zaprojektowane firmę Factorydesign z siedzibą w Londynie i wyprodukowane przez Thompson Aero Seating, natomiast w kabinie klasy ekonomicznej znajdą się fotele slim-line autorstwa Collins Aerospace.

Maszyny zostały również wyposażone w system rozrywki pokładowej (IFE) Panasonic z serii X, zawierające treści dostarczane przez Krisworld, oraz nowatorską, według przewoźnika najnowocześniejszą z dostępnych, mapę lotu 3D z ponad 20 trybami widoku dla różnych etapów lotu. Samolot jest także wyposażony w łączność z Internetem poprzez Wi-Fi oraz usługi mobilnej transmisji danych zapewniane przez firmę Panasonic.


10 foteli klasy biznes, jak opisuje linia, ustawionych będzie naprzemiennie przodem do kierunku lotu, z pierwszym i trzecim rzędem w konfiguracji 2-2, a drugim w 1-1. Siedzenia mierzące do 22 cali (ok. 56 cm) szerokości, rozkładają się w całkowicie płaskie 76-calowe (ok. 193 cm) łóżka. Każde miejsce otrzyma 16-calowy monitor dotykowy, schowki na rzeczy osobiste, dwa porty USB, gniazdko, lampkę do czytania z regulowaną jasnością oraz wysokiej jakości materiały wykończenia. Fotele miały zostać zaprojektowane tak, aby zapewnić dużo przestrzeni osobistej i prywatności.

Przeznaczone dla klasy ekonomicznej fotele slim-line, rozmieszczone w konfiguracji 3-3, mają posiadać wyprofilowane oparcie dla lepszego oparcia oraz regulowany w czterech kierunkach zagłówek. Ich wymiary to 18 cali (ok. 45 cm) szerokości, 30 cali (ok. 76 cm) rozstawu pomiędzy rzędami oraz 5 cali (ok. 12 cm) odchylenia. Każdy pasażer podróżujący w klasie ekonomicznej będzie miał do dyspozycji 10-calowy monitor dotykowy oraz pojedynczy port USB do ładowania urządzeń elektronicznych.

Ta znacząca inwestycja jest dowodem zaangażowania Singapore Airlines w utrzymanie naszej pozycji lidera w branży lotniczej. Gdy liczba podróżujących wraca do normy, nasi pasażerowie mogą we wszystkich naszych samolotach nieprzerwanie cieszyć się światowej klasy produktami i nagradzanymi usługami – dodał Lee.


Singapore Airlines wydały na rozwój, projektowanie i instalację nowego produktu ok. 230 mln dolarów (ok. 947 mln złotych). Przewoźnik planuje wykorzystywać 737 MAX 8 na lotach ze swojej bazy na lotnisku Changi m. in. do Brunei, Kambodży, Indonezji, Malezji, na Malediwy, do Nepalu i Tajlandii. W tej chwili linia posiada już sześć maszyn tego modelu oraz czeka na dostawę kolejnych 31.

Fot.: Singapore Airlines

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy