KLM wznawia amerykańską siatkę połączeń

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
09 listopada 2021 09:15
Wraz z otwarciem amerykańskich granic dla zaszczepionych Europejczyków, linia KLM podsumowała plany na najbliższe miesiące związane z obsługą rynku amerykańskiego. Przewoźnik zaoferuje podróżnym 64 loty tygodniowo do 11 miejsc w Stanach Zjednoczonych.
Reklama

Biały Dom w Waszyngtonie po blisko dwuletniej przerwie otworzył granice Stanów Zjednoczonych dla turystów z całego świata. Podstawowym warunkiem, który powinni spełnić przybywający do USA pasażerowie jest pełne zaszczepienie przeciw COVID-19 oraz posiadanie negatywnego wyniku badania PCR. Zniesienie surowych obostrzeń sprawiło, że linie lotnicze podjęły natychmiastową decyzję o przywróceniu większości połączeń z Europy do Stanów Zjednoczonych, które w przedpandemicznych czasach cieszyły się dużą popularnością.


Jednym z przewoźników, który znajduje się w czołówce europejskich linii z największym oferowaniem lotniczym do Ameryki jest holenderski KLM. Wraz ze złagodzeniem restrykcji na amerykańskich granicach, linia KLM przywróciła wszystkie swoje trasy realizowane przed pandemią. Będą to bezpośrednie rotacje z amsterdamskiego Schiphol do Los Angeles, San Francisco, Chicago, Bostonu, Atlanty, Miami, Las Vegas, Nowego Jorku, Waszyngtonu, Minneapolis oraz Houston. Ponadto, holenderski przewoźnik zaoferuje szereg kolejnych połączeń w ramach ścisłej współpracy z amerykańską linią Delta Air Lines.

- Czas na świętowanie. To wspaniały dzień dla tych wszystkich, którzy przez wiele miesięcy nie mogli odwiedzić Stanów Zjednoczonych. Wznowienie regularnych rejsów do jedenastu miast w USA jest punktem zwrotnym, kluczowym momentem i wyraźnym krokiem w stronę wyjścia z pandemicznego kryzysu - powiedział Pieter Elbers, dyrektor generalny KLM.

Charakterystyczne, niebieskie maszyny będą najczęściej widywane w Atlancie. Loty do stolicy stanu Georgia będą realizowane aż 12 razy w tygodniu. Na podium najpopularniejszych amerykańskich połączeń linii KLM w trwającym sezonie zimowym znajduje się również rotacja na lotnisko im. Johna F. Kennedy'ego w Nowym Jorku z 11 rejsami tygodniowo oraz do Los Angeles i Houston (siedem operacji w tygodniu).

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama