Najkrótsza trasa A380 należy do Singapore Airlines

25 października 2021 09:30
Najkrótsza trasa realizowana samolotem Airbus 380 będzie należeć do linii Singapore Airlines. Od pierwszych dni listopada br. przewoźnik "zatrudni" podniebnego giganta na trasie z Singapuru do Kuala Lumpur. Lot potrwa niespełna godzinę.
Reklama
Do tej pory mianem najkrótszego połączenia wykonywanego przez czterosilnikowe maszyny Airbus 380 określano rotację z Dubaju do Muskatu. Przed pandemią trasa ta realizowana była aż dwa razy każdego dnia, a przelot ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Omanu trwał rozkładowo 1 godzinę i 15 minut. W szczycie globalnego kryzysu operacje zostały zawieszone, a obecnie są wykonywane mniejszym, ale również szerokokadłubowym samolotem Boeing 777.


Trasę z Dubaju do Muskatu na pozycji lidera zastąpi już wkrótce bezpośrednie połączenie linii Singapore Airlines z Singapuru do Kuala Lumpur. Stolica Malezji oddalona jest od Singapuru o niespełna godzinę lotu, czyniąc rejsy między dwoma miastami najkrótszymi operacjami realizowanymi przez maszyny Airbus 380. Pierwszy rejs największego samolotu pasażerskiego na świecie na tej trasie zaplanowany jest na 4 listopada br. W sumie rotacja między Singapurem a Kuala Lumpur wykonywana będzie dwa razy dziennie. Poza inauguracyjnym rejsem wykonywanym o poranku, A380 jest rozkładowo "zatrudniony" do operacji wieczornej. Rotacja poranna ma być realizowana wąskokadłubowymi samolotami Boeing 737-800.

Połączenie do Malezji jest trzecią trasą, na której linia Singapore Airlines wykorzysta, stopniowo przywracane po szczycie pandemii COVID-19, maszyny Airbus 380. Dwie pozostałe to rejsy z Singapuru do Londynu w Wielkiej Brytanii i Sydney w Australii.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy