PAŻP angażuje się w cyberbezpieczeństwo

5 października 2021 08:42
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej po raz pierwszy włącza się w kampanię Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa, organizowaną przez Unię Europejską od 2012 roku.
Reklama
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej włącza się w unijną kampanię na rzecz podniesienia poziomu bezpieczeństwa w sieci i nowoczesnych technologii – czytamy aktualnościach Agencji. Celem akcji jest podnoszenie świadomości i dzielenie się dobrymi praktykami w zakresie bezpieczeństwa w sieci.

Akcja ruszyła w piątek (1.10) i potrwa miesiąc. W tym czasie odbędą się cztery spotkania online ze specjalistami – tzw. cyberśrody, które oprócz wiedzy, dadzą możliwość rozmowy z ekspertami z obszaru cyberbezpieczeństwa, a także zadawania im pytań. Obszerne informacje dotyczące tematyki tych spotkań zostaną umieszczone w PANSAnecie. Znajdzie się tam również szereg innych informacji, którą mogą uchronić od cyberprzestępstw. Wszystko to będzie nadal dostępne w PANSAnecie po zakończeniu kampanii. W budynkach PAŻP pojawią się natomiast plakaty informacyjne zarówno o akcji, jak i podstawowych cyberzagrożeniach.


Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa (ECSM) to coroczna kampania Unii Europejskiej, organizowana od 2012 roku, której celem jest promowanie wśród obywateli i organizacji UE, unikania zagrożeń w świecie wirtualnym oraz dostarczenie aktualnych informacji na temat bezpieczeństwa w Internecie. W październiku we wszystkich krajach członkowskich organizowane są wydarzenia, które mają podnieść świadomość na temat bezpieczeństwa w sieci oraz nowoczesnych technologii. Kraje unijne jednoczą się pod hasłem „Cyberbezpieczeństwo to wspólna odpowiedzialność” i tym samym wspólnie występują przeciwko cyberzagrożeniom.

Kampania ECSM jest koordynowana przez Agencję Unii Europejskiej ds. Cyberbezpieczeństwa (ENISA) i Komisję Europejską oraz wspierana przez państwa członkowskie UE oraz setki partnerów z Europy. W Polsce po raz dziewiąty koordynuje ją NASK PIB. Poprzednia odsłona zgromadziła 30 partnerów, którzy zorganizowali 45 wydarzeń oraz inicjatyw. PAŻP włącza się w akcję po raz pierwszy.

Fot.: PAŻP

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy