×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Koniec bazy Norwegian w Warszawie!Norwegian likwiduje osiem tras oraz swoją bazę operacyjną w Warszawie. Z końcem sierpnia do Skandynawii przebazowany zostanie Boeing 737, stacjonujący obecnie na Okęciu.

- Ostatni lot w ramach bazy warszawskiej odbędzie się 29 sierpnia. Potem proszę przestrzec pasażerów, aby nie kupowali biletów na letnie kierunki, mimo że są one w sprzedaży, bo te loty się nie odbędą - informuje nasz czytelnik na platformie Platforma - Daj znać.

Zarząd Norwegian podjął decyzję o likwidacji z końcem sierpnia 2010 tras z Warszawy na południe Europy. Od września 2010 Norwegian nie będzie utrzymywał swoich całorocznych połączeń ze stolicy Polski do Malagi oraz Alicante. Połączenia sezonowe, z Warszawy do Aten, Burgas, Dubrownika, Splitu, Warny oraz na Majorkę, wprowadzone na lato 2010, będą oferowane do końca sierpnia 2010.

Trasy, które zostaną zlikwidowane:

Trasy z Warszawy, Gdańska, Szczecina oraz Krakowa do Skandynawii, pozostają w rozkładzie. Od września obsługiwane będą przez samoloty operujące z baz w Skandynawii.

- Strategicznym rynkiem dla Norwegian jest Skandynawia. [...] Dodatkowo porównanie rentowności polskich tras z rentownością tras skandynawskich wypada niestety niekorzystnie dla polskiego rynku i nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała się zmienić w dającej się przewidzieć przyszłości. [...] W związku z tym zarząd Norwegian w Oslo podjął decyzję o optymalizacji siatki połączeń i przeniesieniu samolotu stacjonującego w Warszawie do innej bazy w Skandynawii, mówi Jarosław Święcki, dyrektor generalny Norwegian Air Shuttle Polska.

Zobacz także Ostatnie norweskiej bazy tchnienie...

Paweł Cybulak
gość_d5575 - Profil
gość_d5575
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie