JetBlue: A321LR poleciał do Londynu Gatwick

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
01 października 2021 09:20
Amerykańskie tanie linie lotnicze oficjalnie zainaugurowały bezpośrednie połączenie z Nowego Jorku do Londynu Gatwick. Rejsy będą wykonywane wąskokadłubowym samolotem Airbus 321LR, który może zabrać na pokład 138 osób. Wcześniej przewoźnik uruchomił loty do Londynu Heathrow.
Reklama

W połowie sierpnia br. linie JetBlue po raz pierwszy wylądowały na brytyjskiej ziemi. Wówczas niskokosztowy przewoźnik przy wykorzystaniu wąskokadłubowego samolotu Airbus 321LR połączył Nowy Jork z Londynem Heathrow. Niespełna dwa miesiące po tym wydarzeniu linia zainaugurowała kolejną trasę do Wielkiej Brytanii. Wczoraj (30.09) pierwsza maszyna w malowaniu JetBlue zameldowała się na londyńskim Gatwick. Oznacza to, że amerykański przewoźnik będzie wykonywał bezpośrednie rejsy z Nowego Jorku na dwa lotniska w Londynie. Porty Heathrow oraz Gatwick będą obsługiwane po cztery razy w tygodniu.


- Kontynuujemy rozwój amerykańsko-brytyjskiej siatki połączeń. Niedawno uruchomiliśmy rejsy z Nowego Jorku JFK do Heathrow. Teraz będziemy oferowali również loty do Londynu Gatwick, czyli na drugie największe lotnisko w Wielkiej Brytanii. Oba połączenia sprawią, że damy naszym pasażerom jeszcze więcej możliwości - przekazała w komunikacie prasowym linia JetBlue.

Wszystkie loty transatlantyckie przewoźnika realizowane są maszynami Airbus 321LR, które mogą zabrać na pokład do 138 podróżnych. Samoloty dysponują zasięgiem ponad 7,4 tys. kilometrów, więc idealnie sprawdzają się na trasach dalekodystansowych. Obecnie linia JetBlue korzysta z czterech maszyn tego typu, a kolejnych trzynaście jest już zamówionych.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama