JetBlue podpisze umowę codeshare z linią Air Serbia

4 sierpnia 2023 08:50
Amerykańska niskobudżetowa linia JetBlue podpisze umowę code-share z narodowym przewoźnikiem Serbii. Ma ona obowiązywać zarówno na lotach transatlantyckich, jak i amerykańskich i europejskich .
Reklama
Air Serbia obsługuje na tę chwilę dwa kierunki w Stanach Zjednoczonych, którymi są Nowy Jork-JFK, dokąd linia lata codziennie i Chicago-O'Hare, dokąd przewoźnik wykonuje trzy rejsy w ciągu tygodnia. Air Serbia zamieści swoje numery lotów na dwudziestu pięciu trasach obsługiwanych przez niskobudżetową amerykańską linię z Nowego Jorku i Chicago. JetBlue z kolei umieści swój kod na transatlantyckich trasach swojego nowego partnera, a także na licznych trasach europejskich, które są obsługiwane przez serbskiego przewoźnika ze swojego hubu w Belgradzie. Obie linie podpisały w 2016 roku umowę interline, z której są bardzo zadowolone, co zaowocowało rozszerzeniem współpracy, którą jest umowa code-share.

- Nieustannie staramy się poszerzać nasze partnerstwa, aby oferować naszym klientom jak najwięcej opcji podróżowania. Air Serbia jest odnoszącym sukcesy partnerem, z którym od 2016 roku mamy podpisaną umowę interline i widzimy ogromny potencjał we współpracy na zasadzie codeshare. Zapraszamy klientów linii Air Serbia na pokłady naszych samolotów, gdzie mogą liczyć na doskonały serwis pokładowy przy korzystnych cenach - mówi Robin Hayes, prezes linii JetBlue.


- Jesteśmy bardzo zadowoleni z przyszłej współpracy z JetBlue i wierzymy, że znacznie zwiększy to możliwości podróżowania między Stanami Zjednoczonymi a miejscami docelowymi w siatce Air Serbia, zwłaszcza w regionie Bałkanów - powiedział Jiri Marek, prezes linii Air Serbia.


Serbski przewoźnik zapewnia, że w przyszłości wraz z pozyskaniem nowych samolotów dalekodystansowych chciałby wzbogacić swoją ofertę lotów na kontynent północnoamerykański, o czym wspominaliśmy w artykule "Air Serbia rozważa loty do Kantonu". Możliwe zatem, że w przyszłości umowa pomiędzy obiema liniami zostanie rozszerzona.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy